UMÓW SIĘ NA INDYWIDUALNĄ KONSULTACJĘ Skorzystaj teraz

Strona główna / Uczelnia / Kadra / dr Hubert Gąsiński

dr Hubert Gąsiński

dr Hubert Gąsiński
e-mail: h.gasinski@vistula.edu.pl
Wydział: Biznesu i Stosunków Międzynarodowych
Kierunek kształcenia: Ekonomia

Dr nauk ekonomicznych. Absolwent Wyższej Szkoły Ubezpieczeń i Bankowości w Warszawie na kierunku finansów i bankowości w zakresie nauk aktuarialnych. Od 2005 r. zawodowo związany z Akademią Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie. W 2013 r. za prace wykonywaną podczas prowadzenia zajęć, decyzją studentów znalazł się w gronie najlepszych dydaktyków Akademii Finansów i Biznesu Vistula, zajmując I miejsce w kategorii dużych jednostek dydaktycznych.

Praktyk bankowości z ponad 25 letnim doświadczeniem zawodowym, poczynając od 2001 r. piastuje liczne stanowiska kierownicze w polskim sektorze bankowym. W 2019 r. wyróżniony odznaką honorową „Za zasługi dla bankowości Rzeczypospolitej Polskiej” – polskie resortowe odznaczenie cywilne przyznawane przez Prezesa Narodowego Banku Polskiego.

W działalności naukowej zajmuje się badaniami funkcjonowania polskiego systemu bankowego i jego zmianami (organizacyjnymi, prawnymi, systemowymi, produktowymi) ze szczególnym uwzględnieniem jego strony dochodowej (przychody, koszty, ryzyko szeroko rozumiane) oraz dostosowań systemowych do oczekiwań klientów. Wykorzystaniem metod ilościowych w praktycznym zarządzaniu w celu prognozy zjawisk ekonomicznych. Udziela licznych komentarzy telewizyjnych, prasowych oraz internetowych w takich wydawnictwach jak: TVP, POLSAT, Forbes, Rzeczpospolita, Infor, Gazeta Prawna, Miesięcznik Bank, Business Insider czy serwis money.pl.

Zainteresowania dydaktyczne/badawcze:

  • Bankowość detaliczna i korporacyjna,
  • Bankowość elektroniczna i mobilna,
  • Zarządzanie ryzykiem ekonomicznym i finansowym, w szczególności ryzyka bankowe.
  • Analizy i prognozy zmiennych ekonomicznych dla Polski i świata.
  • Ocena projektów inwestycyjnych a w szczególności ocena standingu finansowego firmy oraz bankowa weryfikacja business planów.
Uczelnia realizuje projekty
współfinansowane ze środków Unii Europejskiej
Fundusze Europejskie Rzeczpospolita Polska Unia Europejska
Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Analityka biznesu i bezpieczeństwa Analityka biznesu i bezpieczeństwa online Konsultant Językowy w Biznesie Psychologia w biznesie Psychologia w biznesie online Studia azjatyckie: Japonia, Korea, Wietnam Logistyka Logistyka online Ekonomia Filologia angielska online Filologia angielska Zarządzanie Informatyka online Informatyka Architektura Zarządzanie Polsko-brytyjski program studiów z podwójnym dyplomem AFiB Vistula i London South Bank University Full-Stack Data Science Grafika Zarządzanie Ekonomia online Executive MBA Dekarbonizacja i Zrównoważony Biznes MBA – Dyplomacja Metodyka nauczania języków obcych Bezpieczeństwo w zarządzaniu firm i instytucji Tłumaczenia specjalistyczne, język angielski Tester oprogramowania Administrowanie funduszami europejskimi Ekonomia Menedżer transportu drogowego Komunikacja techniczna Metodyka nauczania języka polskiego jako obcego i jako drugiego Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Zarządzanie – Seminarium Doktorskie Dziennikarstwo i komunikacja społeczna Audyt i kontrola wewnętrzna w administracji i gospodarce Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA online Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA online Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Grafika Stosunki międzynarodowe Informatyka Zarządzanie online Zarządzanie online Stosunki międzynarodowe Zarządzanie Polsko-brytyjski program studiów z podwójnym dyplomem AFiB Vistula i London South Bank University Filologia angielska +43

Ta strona internetowa wykorzystuje ciasteczka (cookies), by polepszyć Twój komfort korzystania z naszej strony. Aby nadal móc korzystać z tej strony, musisz wyrazić zgodę na nasze wykorzystanie tych plików. Sprawdź szczegóły.