UMÓW SIĘ NA INDYWIDUALNĄ KONSULTACJĘ Skorzystaj teraz

Strona główna / Uczelnia / Kadra / dr Małgorzata Maliszewska

dr Małgorzata Maliszewska

dr Małgorzata Maliszewska
E-mail: m.maliszewska@vistula.edu.pl
Wydział: Biznesu i Stosunków Międzynarodowych
Kierunek kształcenia: Finanse i Rachunkowość z akredytacją ACCA

Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Odbyła aplikację radcowską w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Warszawie. Uzyskała stopień naukowy doktora nauk ekonomicznych w Instytucie Finansów Wyższej Szkoły Ubezpieczeń i Bankowości w Warszawie. Adiunkt w Akademii Finansów i Biznesu Vistula; prezes oraz arbiter Sądu Polubownego przy Rzeczniku Ubezpieczonych do utworzenia instytucji Rzecznika Finansowego.

Członek jury konkursu na najlepsze prace doktorskie, magisterskie i licencjackie z dziedziny ubezpieczeń, organizowanego przez Gazetę Ubezpieczeniową, Rzecznika Ubezpieczonych oraz Fundację Edukacji Ubezpieczeniowej. Współpracowała z Rzecznikiem Ubezpieczonych w zakresie realizacji zadań ustawowych urzędu. W latach 2014-2016 członkini Rady Programowej Insurance Forum dla Liderów Świata Bankowości i Ubezpieczeń oraz Kapituły Polskiej Izby Ubezpieczeń dla środowiska dziennikarskiego. Specjalistka z zakresu ubezpieczeń gospodarczych, organizacji i ekonomiki przedsiębiorstw, prawa kontraktowego, alternatywnych metod rozstrzygania sporów sądowych i pozasądowych oraz negocjacji w biznesie; od 1996 roku radca prawny – wpisana na listę prowadzoną przez Okręgową Izbę Radców Prawnych w Warszawie. Specjalizuje się w prowadzeniu postępowań sądowych dotyczących roszczeń z umów ubezpieczeń, w szczególności zadośćuczynień pieniężnych. Negocjator i mediator biznesowy; autorka publikacji z dziedziny ubezpieczeń gospodarczych oraz prawa w biznesie.

Doświadczony wykładowca. Prowadzi zajęcia na studiach licencjackich, magisterskich i podyplomowych. Autorka programów szkoleniowych i projektów edukacyjnych „Sprawni w prawie”, mających na celu podnoszenie świadomości prawno-ekonomicznej konsumentów, w szczególności zainteresowanych nabyciem usługi finansowej. Przewodnicząca Rady Programowej Studenckich Zeszytów Internetowych AVISTA. Członkini Komitetu Założycielskiego Stowarzyszenia Na Rzecz Poszkodowanych Przez Los „Uśmiechnij się”.

Zainteresowania dydaktyczne/badawcze:

 • korporacyjna organizacja przedsiębiorstw,
 • wpływ procesów zarządzania na gospodarkę finansową przedsiębiorstw,
 • prawo umowne, negocjacje w biznesie,
 • alternatywne metody rozstrzygania sporów,
 • prawo ubezpieczeniowe,
 • prawo finansowe,
 • prawo gospodarcze
 • działalność gospodarcza,
 • umowy gospodarcze,
 • konflikty gospodarcze,
 • sądownictwo, arbitraż.
Uczelnia realizuje projekty
współfinansowane ze środków Unii Europejskiej
Fundusze Europejskie Rzeczpospolita Polska Unia Europejska
Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Ta strona internetowa wykorzystuje ciasteczka (cookies), by polepszyć Twój komfort korzystania z naszej strony. Aby nadal móc korzystać z tej strony, musisz wyrazić zgodę na nasze wykorzystanie tych plików. Sprawdź szczegóły.