UMÓW SIĘ NA INDYWIDUALNĄ KONSULTACJĘ Skorzystaj teraz

Strona główna / Uczelnia / Kadra / dr Anna Pawlak

dr Anna Pawlak

dr Anna Pawlak
e-mail: a.pawlak@vistula.edu.pl
Wydział: Biznesu i Stosunków Międzynarodowych
Kierunek kształcenia: Finanse i Rachunkowość

Wykładowca akademicki od 2018 r., doktorat obroniła w Szkole Głównej Handlowej w Kolegium Gospodarki Światowej, w dziedzinie finansowania handlu międzynarodowego. Prowadzenie zajęć́ ułatwia jej ponad 20-letnie doświadczenie zawodowe, w tym na rożnych szczeblach kierowniczych od 2003-2018 r. Większość kariery zawodowej związana była z Korporacją Ubezpieczeń́ Kredytów Eksportowych S.A., gdzie współtworzyła i wiele lat kierowała działem zajmującym się ubezpieczeniami projektów inwestycyjnych. Posiada doświadczenie związane z kierowaniem zespołem, oceną ryzyka kredytowego, stosowaniem i konstruowaniem instrumentów ubezpieczeniowych oraz gwarancji, a także działalnością̨ kredytową i obsługą transakcji handlowych przez banki, product management, w tym badaniami rynkowymi również we współpracy ze środowiskiem naukowym.

W 2019 roku zaangażowała się w prace związane ze współpracą AFiB Vistula z uczelniami zagranicznymi, a także w prace nad akredytacjami programu kierunku Finanse i Rachunkowość, od roku 2021 objęła funkcję Dyrektora Programowego na kierunku Ekonomia oraz na kierunku Finanse i Rachunkowość.

Zainteresowania dydaktyczne/badawcze:

  • Rachunkowość zarządcza, zarządzanie efektywnością w przedsiębiorstwie
  • Bankowość, rynek finansowy, zarządzanie instytucjami kredytowymi
  • zarządzanie ryzykiem kredytowym
  • źródła finansowania przedsiębiorstw
  • audyt wewnętrzny
Uczelnia realizuje projekty
współfinansowane ze środków Unii Europejskiej
Fundusze Europejskie Rzeczpospolita Polska Unia Europejska
Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Ta strona internetowa wykorzystuje ciasteczka (cookies), by polepszyć Twój komfort korzystania z naszej strony. Aby nadal móc korzystać z tej strony, musisz wyrazić zgodę na nasze wykorzystanie tych plików. Sprawdź szczegóły.