UMÓW SIĘ NA INDYWIDUALNĄ KONSULTACJĘ Skorzystaj teraz

Strona główna / Uczelnia / Kadra / dr Iwona Dolińska

dr Iwona Dolińska

dr Iwona Dolińska
e-mail: i.dolinska@vistula.edu.pl
Wydział: Wydział Informatyki, Grafiki i Architektury
Kierunek kształcenia: Informatyka

Absolwentka Wydziału Elektrycznego Politechniki Warszawskiej, doktor nauk technicznych. Posiada doświadczenie jako programista, projektant i analityk systemów informatycznych. Od 2003 roku jest pracownikiem naukowo-dydaktycznym Akademia Finansów i Biznesu Vistula na stanowisku adiunkta. Specjalistka w zakresie technologii bezprzewodowych (w szczególności standardu IEEE 802.11), sieci komputerowych i technologii internetowych. Wykładowca przedmiotów związanych z budową i bezpieczeństwem przewodowych i bezprzewodowych sieci komputerowych, technologiami tworzenia witryn internetowych, tworzeniem grafiki komputerowej oraz komunikacją człowiek-komputer. Autorka lub współautorka monografii, ponad 50 publikacji naukowych z zakresu informatyki i zastosowań informatyki, opublikowanych w języku polskim i angielskim oraz dwóch podręczników.

Zainteresowania dydaktyczne/badawcze:

  • Optymalizacja wybranych parametrów sieci Wi-Fi w warstwie fizycznej i MAC.
  • Optymalizacja wyboru kanałów w wymiarze 2D i 3D dla sieci Wi-Fi domowych w budynkach wielorodzinnych.
  • Nowoczesne technologie internetowe.
Uczelnia realizuje projekty
współfinansowane ze środków Unii Europejskiej
Fundusze Europejskie Rzeczpospolita Polska Unia Europejska
Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Ekonomia Filologia angielska Zarządzanie Informatyka Architektura Zarządzanie Polsko-brytyjski program studiów z podwójnym dyplomem AFiB Vistula i London South Bank University Grafika Zarządzanie MBA Women in Leadership Executive MBA Dekarbonizacja i Zrównoważony Biznes MBA – Dyplomacja Akademia Wiedzy Praktycznej – Akademia Kadr i Płac Metodologia i metody badawcze w naukach społecznych Metodyka nauczania języków obcych Bezpieczeństwo w zarządzaniu firm i instytucji Ekonomia Tłumaczenia specjalistyczne, język angielski Tester oprogramowania Administrowanie funduszami europejskimi Audyt i kontrola wewnętrzna w administracji i gospodarce Rzeczoznawstwo pojazdów, maszyn i urządzeń Menedżer transportu drogowego Komunikacja techniczna Metodyka nauczania języka polskiego jako obcego i jako drugiego Cyberbezpieczeństwo dla informatyków Zarządzanie cyberbezpieczeństwem i niezawodnością w biznesie i w administracji Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Dziennikarstwo i komunikacja społeczna Ekonomia online Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA online Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA online Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Filologia hiszpańska Filologia hiszpańska Grafika Stosunki międzynarodowe online Stosunki międzynarodowe Informatyka Zarządzanie online Zarządzanie online Stosunki międzynarodowe Stosunki międzynarodowe online Zarządzanie Polsko-brytyjski program studiów z podwójnym dyplomem AFiB Vistula i London South Bank University Filologia angielska +41

Ta strona internetowa wykorzystuje ciasteczka (cookies), by polepszyć Twój komfort korzystania z naszej strony. Aby nadal móc korzystać z tej strony, musisz wyrazić zgodę na nasze wykorzystanie tych plików. Sprawdź szczegóły.