UMÓW SIĘ NA INDYWIDUALNĄ KONSULTACJĘ Skorzystaj teraz

Strona główna / Uczelnia / Kadra / dr inż. Dariusz Strzęciwilk

dr inż. Dariusz Strzęciwilk

dr inż. Dariusz Strzęciwilk
e-mail: d.strzeciwilk@vistula.edu.pl
Wydział: Informatyki, Grafiki i Architektury
Kierunek kształcenia: Informatyka

Doktor inż. nauk technicznych (doktorat z wyróżnieniem) Absolwent Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach oraz Politechniki Śląskiej w Gliwicach. Ukończył wydział Automatyki, Elektroniki i Informatyki na kierunku Informatyka o specjalność – Bazy danych, Sieci i systemy komputerowe. Od 2008 kierownik i instruktor Akademii Cisco, gdzie prowadzi autoryzowane kursy i szkolenia. W latach 2013 – 2016 kierownik Katedry Zastosowań Informatyki, WZIM SGGW, a w latach 2017 – 2020 – kierownik Zakładu Modelowania i Optymalizacji, WZIM SGGW. W działalności naukowej zajmuje się badaniami z zakresu sieci komputerowych i technologii Cisco, VoIP oraz zastosowaniem sieci Petriego w modelowaniu jakości transmisji QoS w sieciach IP. Ponadto zajmuje się modelowaniem i analizą systemów jak również modelowaniem i analizą procesów biznesowych. Prowadzi wspólne badania naukowe z Department of Computer Science, Memorial University, St. John’s, Canada. Badania te obejmują takie obszary jak:

  • Modelling and Performance Analysis of QoS data,
  • Performance analysis of Quality-of-Service techniques in packet-switched networks
  • Modelling traffic shaping methods in packet-switched networks

Ponadto współpracuje z BOC Information Technologies Consulting Group w ramach programu uniwersyteckiego w zakresie zarządzania i optymalizacji procesami biznesowymi.

Wypromował ponad 100 studentów na kierunku informatyka.  Autor i współautor ok 50 artykułów naukowych. Wyniki badań prezentował na wielu konferencjach krajowych i międzynarodowych.

Zainteresowania dydaktyczne/badawcze:

  • Sieci Petriego
  • Badanie jakości transmisji w sieciach IP
  • Modelowanie i analiza systemów
  • Modelowanie i analiza procesów biznesowych,
Uczelnia realizuje projekty
współfinansowane ze środków Unii Europejskiej
Fundusze Europejskie Rzeczpospolita Polska Unia Europejska
Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Analityka biznesu i bezpieczeństwa Analityka biznesu i bezpieczeństwa online Psychologia w biznesie Psychologia w biznesie online Studia azjatyckie: Japonia, Korea, Wietnam Logistyka Logistyka online Ekonomia Filologia angielska online Filologia angielska Zarządzanie Informatyka online Informatyka Architektura Zarządzanie Polsko-brytyjski program studiów z podwójnym dyplomem AFiB Vistula i London South Bank University Full-Stack Data Science Grafika Zarządzanie Ekonomia online Executive MBA Dekarbonizacja i Zrównoważony Biznes MBA – Dyplomacja Akademia Wiedzy Praktycznej – Akademia Kadr i Płac Metodyka nauczania języków obcych Bezpieczeństwo w zarządzaniu firm i instytucji Tłumaczenia specjalistyczne, język angielski Tester oprogramowania Administrowanie funduszami europejskimi Ekonomia Menedżer transportu drogowego Komunikacja techniczna Metodyka nauczania języka polskiego jako obcego i jako drugiego Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Zarządzanie – Seminarium Doktorskie Dziennikarstwo i komunikacja społeczna Audyt i kontrola wewnętrzna w administracji i gospodarce Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA online Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA online Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Filologia hiszpańska Filologia hiszpańska Grafika Stosunki międzynarodowe Informatyka Zarządzanie online Zarządzanie online Stosunki międzynarodowe Zarządzanie Polsko-brytyjski program studiów z podwójnym dyplomem AFiB Vistula i London South Bank University Filologia angielska +45

Ta strona internetowa wykorzystuje ciasteczka (cookies), by polepszyć Twój komfort korzystania z naszej strony. Aby nadal móc korzystać z tej strony, musisz wyrazić zgodę na nasze wykorzystanie tych plików. Sprawdź szczegóły.