UMÓW SIĘ NA INDYWIDUALNĄ KONSULTACJĘ Skorzystaj teraz

Strona główna / Uczelnia / Kadra / dr Franciszek Kubiczek

dr Franciszek Kubiczek

dr Franciszek Kubiczek
e-mail: f.kubiczek@vistula.edu.pl
Wydział: Biznesu i Stosunków Międzynarodowych
Kierunek kształcenia: Ekonomia
Dyrektor Programu Kształcenia Filologia Hiszpańska

Prof. nadzw. w Almamer Szkoła Wyższa w latach 2006-2016, dziekan Wydziału Ekonomicznego w tejże Szkole, od 2018 r. prof. nadzw. w Mazowieckiej Uczelni Medycznej, od 2001 r. wykładowca statystyki opisowej (społeczno-ekonomicznej) i demografii. Wcześniej w Wyższej Szkole Społeczno-Ekonomicznej i Wyższej Szkole Organizacji Hotelarstwa i Turystyki. W Vistuli wykładowca od 2012 r. Wypromował 510 prac licencjackich i 150 magisterskich.

Przez 15 lat (trzy kadencje) przewodniczący Rady Statystyki przy Prezesie Rady Ministrów, a obecnie jej Członek, Członek Rady Programowej i Naukowej UN Global Compact, Członek Rady Naukowej Instytutu Statystyki Kościoła Katolickiego. W latach 1989-2019 w GUS Redaktor Główny i przewodniczący Zespołu Redakcyjnego  serii wydawniczej „Historia Polski w Liczbach” – sześć tomów.

W latach 1962-1965 st. asystent w Zakładzie Badań Koniunktur i Cen Handlu Zagranicznego, 1966-1971 – dyrektor ekonomiczny w PHZ Centromor i Metalexport, 1983-1989 pierwszy zastępca przewodniczącego  Komisji Planowania przy Radzie Ministrów i Członek Rady Banków, 1989-1991- prezes Głównego Urzędu Statystycznego, od 1992 r. – prezes bądź wiceprezes zarządów i rad nadzorczych spółek w przemyśle, ubezpieczeniach i bankowości.

Zainteresowania dydaktyczne/badawcze:

  • statystyka społeczno-ekonomiczna;
  • demografia, polityka ludnościowa;
  • UE procesy konwergencji, analizy realizacji programów operacyjnych i polityki spójności;
  • gospodarka światowa, międzynarodowe indeksy społeczno-ekonomiczne;
  • procesy transformacji gospodarczej i polityka społeczno-ekonomiczna;
  • analizy ekonomiczne przedsiębiorstw;
Uczelnia realizuje projekty
współfinansowane ze środków Unii Europejskiej
Fundusze Europejskie Rzeczpospolita Polska Unia Europejska
Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Ta strona internetowa wykorzystuje ciasteczka (cookies), by polepszyć Twój komfort korzystania z naszej strony. Aby nadal móc korzystać z tej strony, musisz wyrazić zgodę na nasze wykorzystanie tych plików. Sprawdź szczegóły.