UMÓW SIĘ NA INDYWIDUALNĄ KONSULTACJĘ Skorzystaj teraz

e-mail: p.gburzynski@vistula.edu.pl
Wydział: Sztuki, Techniki i Komunikacji
Kierunek kształcenia: Informatyka

Doświadczony praktyk o zainteresowaniach i osiągnięciach teoretycznych, tworzył i współtworzył systemy operacyjne, kompilatory, systemy modelowania i symulacji, szczególnie do zastosowań wbudowanych i telekomunikacyjnych. Autor ponad 200 publikacji (telekomunikacja, symulacja, systemy operacyjne, bezpieczeństwo systemów). Ukończył wydział MIM na Uniwersytecie Warszawskim w roku 1976, w roku 1982 uzyskał tamże stopień doktora. Laureat nagrody państwowej I stopnia (1986) za pracę w projekcie Loglan. W latach 1984-2010 przebywał za granicą, głównie w Kanadzie i USA, gdzie przez większość czasu związany był z wydziałem Computing Science, University of Alberta, Edmonton, Alberta, Kanada, na którym od roku 1996 zajmował stanowisko profesora (full professor, obecnie professor emeritus). Laureat nagrody McCalla (2003) za osiągnięcia naukowe. Współpracował z przemysłem, m.in., z Lockheed-Martin i NASA. W 2002 współzałożył Olsonet Communications Corporation, kanadyjską firmę produkującą specjalistyczne rozwiązania w zakresie rozproszonych, bezprzewodowych systemów sensorowych. Zajmuje się badaniami w telekomunikacji, systemach operacyjnych, bezprzewodowych systemach sensorowych, symulacji i specyfikacji.

Zainteresowania dydaktyczne/badawcze:

• Bezprzewodowe systemy sensorowe
  • Telekomunikacja
  • Systemy operacyjne
  • Symulacja
  • Bezpieczeństwo systemów i sieci komputerowych
Uczelnia realizuje projekty
współfinansowane ze środków Unii Europejskiej