UMÓW SIĘ NA INDYWIDUALNĄ KONSULTACJĘ Skorzystaj teraz

Strona główna / News / Konkurs fotograficzno-filmowy Spring for Life

Konkurs fotograficzno-filmowy Spring for Life

Konkurs, plakat, wiosna

Wiosna to życie, piękno i optymizm. Jej początek świętuje się we wszystkich krajach świata. My także chcemy zaakcentować jej nadejście. Szkoła Główna Turystyki i Hotelarstwa Vistula oraz Akademia Finansów i Biznesu Vistula zapraszają swoich studentów do wzięcia udziału w konkursie fotograficzno-filmowym Spring for Life. Na zwycięzców czekają nagrody rzeczowe i pieniężne.

Ideą konkursu Spring for Life jest promocja różnorodności kulturowej, wartości rodzinnych, rozwijanie wrażliwości artystycznej oraz prezentacja twórczości studentów w dziedzinie fotografii i filmu. Chodzi o przedstawienie różnych tradycji związanych z wiosną. Zwyczaje i obrządki są odmienne, ale ich źródło jest we wszystkich krajach takie samo – radość, bo wiosna to życie. Ludzie są przecież podobni i mają podobne potrzeby. Dziś tą najważniejszą jest żyć w pokoju. Po rosyjskiej agresji na Ukrainę, ta właśnie potrzeba jest podkreślana szczególnie mocno.

Mamy nadzieję, że wojna niebawem się skończy. Ukraina odrodzi się i wróci do normalności z jej tradycją i wartościami dziedziczonymi po poprzednich pokoleniach, które określają jej tożsamość.

Jako prace konkursowe należy zgłaszać:

  • cykl do 9 fotografii prezentujących tradycje poszczególnych państw związanych z wiosennymi obrzędami budzenia się życia. Zdjęcia muszą być zapisane w formacie JPG. Dłuższy bok zdjęcia powinien mieć nie mniej niż 4500 pikseli;
  • krótki, maks. 1-minutowy film w formacie mp4 z min. 3 ujęciami prezentujący tradycje poszczególnych państw związanych z wiosennymi obrzędami budzenia się życia.

Nie zezwala się na:

  • stosowanie fotomontaży polegających na łączeniu elementów zdjęcia pochodzących z różnych plików,
  • przerabianie zdjęć za pomocą filtrów mogących znacząco zmienić całokształt prezentowanego obiektu,
  • umieszczania na fotografii czy filmie podpisów, a także wklejania znaków graficznych autora.

Wszystkie prace z nadaną nazwą własną powinny być samodzielne oraz wzbogacone opisem tekstowym do jednej strony A4 w języku polskim i/ lub angielskim.

Prace zostaną ocenione przez jury oraz publiczność.

Głosowanie odbędzie się online na platformie survio.com w terminie od 14 maja od godz. 0:01 do 19 maja do godz. 23:59. Z jednego adresu e-mailowego można będzie oddać tylko jeden głos na jedną pracę konkursową. Można posługiwać się wyłącznie adresami e-mailowymi w domenie vistula.edu.pl.

Terminarz:

przyjmowanie prac: do 6 maja 2022 r.;
powołanie jury i ocena zgłoszonych fotografii: 10 maja 2022 r.;
publikacja prac dla publiczności: 10 maja 2022 r.;
finał (gala) konkursu online na MS Teams, w ramach której przewiduje się: wystąpienia oficjalne gości specjalnych, prezentację prac konkursowych, głosowanie live członków jury i podsumowanie głosowania publiczności, przyznanie nagród: 20 maja 2022 r., godz. 20:00.

Prace konkursowe należy przesyłać drogą mailową na adres: ddabek1@stu.vistula.edu.pl z dopiskiem Spring for life.

Serdecznie zapraszamy do udziału!

Regulamin

Udostępnij ten post
Uczelnia realizuje projekty
współfinansowane ze środków Unii Europejskiej
Fundusze Europejskie Rzeczpospolita Polska Unia Europejska
Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Ta strona internetowa wykorzystuje ciasteczka (cookies), by polepszyć Twój komfort korzystania z naszej strony. Aby nadal móc korzystać z tej strony, musisz wyrazić zgodę na nasze wykorzystanie tych plików. Sprawdź szczegóły.