UMÓW SIĘ NA INDYWIDUALNĄ KONSULTACJĘ Skorzystaj teraz

Strona główna / News / Zima nadchodzi. Uważaj na siebie, trzymaj się ciepło!

Zima nadchodzi. Uważaj na siebie, trzymaj się ciepło!

grafika, kreskówka, zima, ubrania, chłopiec

Stało się – do Polski napływa arktyczne powietrze. Jest coraz zimniej, a w wielu miejscach kraju spadł już śnieg.

Za chwilę zima może ci porządnie dokuczyć. Zdarza się, że w Warszawie temperatura spada nawet do 20-30 stopni poniżej zera, a na ulicach pojawia się gruba warstwa śniegu i zdradliwy lód.

Z łatwością to przetrwasz, ale pamiętaj:

  • chroń nos i policzki – używaj tłustego kremu do twarzy
  • wskocz w ciepłą, najlepiej puchową kurtkę
  • noś rękawiczki, zimową czapkę i szalik
  • wkładaj wodoodporne buty i grube skarpetki

Nawet gdy twoje ciało mówi, abyś się zahibernował, możesz zachować kondycję i dobry humor, bez względu na pogodę. Niemniej przy dużym spadku temperatury poniżej zera lepiej ograniczać pobyt na powietrzu.

Zwróć więc uwagę na dietę, która pomoże ci zachować zdrowie.

Zadbaj również o swoją formę.

Regularne ćwiczenia nie tylko pomogą kontrolować wagę, ale wzmocnią twój system odpornościowy i złagodzą stres związany z niedostateczną ilością światła.

Uwaga!

Wraz z zimą rozpoczyna się w Polsce sezon przeziębień, grypy i innych infekcji wirusowych.

Nie lekceważ objawów takich jak :

  • gorączka;
  • ból głowy;
  • ból kości;
  • ból mięśni;
  • uczucie rozbicia.

Nie próbuj leczyć się sam. Skorzystaj z pomocy lekarza.

Sprawdź, czy masz ważne ubezpieczenie!

Udostępnij ten post
Uczelnia realizuje projekty
współfinansowane ze środków Unii Europejskiej
Fundusze Europejskie Rzeczpospolita Polska Unia Europejska
Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Analityka biznesu i bezpieczeństwa Analityka biznesu i bezpieczeństwa online Konsultant Językowy w Biznesie Psychologia w biznesie Psychologia w biznesie online Studia azjatyckie: Japonia, Korea, Wietnam Logistyka Logistyka online Ekonomia Filologia angielska online Filologia angielska Zarządzanie Informatyka online Informatyka Architektura Zarządzanie Polsko-brytyjski program studiów z podwójnym dyplomem AFiB Vistula i London South Bank University Full-Stack Data Science Grafika Zarządzanie Ekonomia online Executive MBA Dekarbonizacja i Zrównoważony Biznes MBA – Dyplomacja Akademia Wiedzy Praktycznej – Akademia Kadr i Płac Metodyka nauczania języków obcych Bezpieczeństwo w zarządzaniu firm i instytucji Tłumaczenia specjalistyczne, język angielski Tester oprogramowania Administrowanie funduszami europejskimi Ekonomia Menedżer transportu drogowego Komunikacja techniczna Metodyka nauczania języka polskiego jako obcego i jako drugiego Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Zarządzanie – Seminarium Doktorskie Dziennikarstwo i komunikacja społeczna Audyt i kontrola wewnętrzna w administracji i gospodarce Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA online Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA online Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Grafika Stosunki międzynarodowe Informatyka Zarządzanie online Zarządzanie online Stosunki międzynarodowe Zarządzanie Polsko-brytyjski program studiów z podwójnym dyplomem AFiB Vistula i London South Bank University Filologia angielska +44

Ta strona internetowa wykorzystuje ciasteczka (cookies), by polepszyć Twój komfort korzystania z naszej strony. Aby nadal móc korzystać z tej strony, musisz wyrazić zgodę na nasze wykorzystanie tych plików. Sprawdź szczegóły.