UMÓW SIĘ NA INDYWIDUALNĄ KONSULTACJĘ Skorzystaj teraz

Strona główna / News / Zielona energia w Uczelniach Vistula

Zielona energia w Uczelniach Vistula

Uczelnie Vistula korzystają już ze słonecznej energii. Na dachu naszej siedziby zainstalowano panele fotowoltaiczne. Inwestycja pozwoli zaoszczędzić pieniądze i ograniczyć emisję CO2.

Instalacja paneli fotowoltaicznych wpisuje się w ideę zrównoważonego rozwoju, która nam przyświeca. Wykorzystanie odnawialnych źródeł energii wynika z naszego poczucia odpowiedzialności za środowisko naturalne a także z potrzeby poszukiwania bardziej ekonomicznych rozwiązań.

Dzięki zainstalowanym panelom fotowoltaicznym Uczelnie Vistula wyprodukują każdego roku energię o mocy około 50MWh. Taka ilość wystarczy, by przejechać samochodem elektrycznym 255 120 km.

Inwestycję zaprojektowała i sprawnie dla nas wykonała firma Zielona-energia, która specjalizuje się w rozwiązaniach fotowoltaicznych dla biznesu i klientów indywidualnych.

Uczelnie Vistula promują ideę zrównoważonego rozwoju również z programach nauczania. Na kierunku Ekonomia studenci mogą wybrać specjalność „Zielona Gospodarka/Green Economy”. To program skierowany do osób, które chcą rozwijać karierę w obszarze rozwiązywania globalnych wyzwań związanych z zagrożeniami środowiska naturalnego człowieka. Dotyczy to zanieczyszczenia środowiska, narastających niedoborów wody, surowców naturalnych i przeludnienia wielu regionów świata. Konsekwencją jest ocieplenie klimatu, pogłębienie różnic między bogatymi a biednymi. Istnieje więc pilna potrzeba stworzenia warunków dla zrównoważonego rozwoju, uwzględniających symbiozę z naturalnym środowiskiem człowieka.

Udostępnij ten post
Uczelnia realizuje projekty
współfinansowane ze środków Unii Europejskiej
Fundusze Europejskie Rzeczpospolita Polska Unia Europejska
Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Ta strona internetowa wykorzystuje ciasteczka (cookies), by polepszyć Twój komfort korzystania z naszej strony. Aby nadal móc korzystać z tej strony, musisz wyrazić zgodę na nasze wykorzystanie tych plików. Sprawdź szczegóły.