UMÓW SIĘ NA INDYWIDUALNĄ KONSULTACJĘ Skorzystaj teraz

Strona główna / News / Zachowaj ostrożność! Pierwszy stopień alarmowy ALFA w całej Polsce

Zachowaj ostrożność! Pierwszy stopień alarmowy ALFA w całej Polsce

telefon, numer alarmowy, fotografia

Pierwszy stopień alarmowy ALFA i ALFA-CRP obowiązuje w Polsce od 23 do 29 stycznia 2020 r. Dodatkowo w Małopolsce wprowadzono drugi stopień alarmowy BRAVO.

Działania te mają charakter prewencyjny. Są związane z obchodami 75. rocznicy wyzwolenia niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz-Birkenau, w których będą uczestniczyć delegacje z kilkudziesięciu państw.

Stopnie alarmowe wprowadza się przy okazji dużych wydarzeń międzynarodowych. Stopień ALFA jest najniższym z czterech stopni alarmowych określonych w ustawie o działaniach antyterrorystycznych. Jest on przede wszystkim sygnałem dla służb dbających o bezpieczeństwo i całej administracji publicznej do zachowania szczególnej czujności.

Wszelkie niepokojące i nietypowe sytuacje oraz zagrożenia powinny być zgłaszane Policji pod numerami telefonu 112 oraz 997, a te mające miejsce na terenie kampusu Uczelni także Pełnomocnikowi Rektora ds. Bezpieczeństwa pod numerem telefonu 501 556 557 lub pracownikom ochrony – (22) 457 23 97 i  513 135 168.s

Uczelnia realizuje projekty
współfinansowane ze środków Unii Europejskiej