DNI OTWARTE ONLINE -30% RABAT NA STUDIA Skorzystaj teraz

Strona główna / News / Wystawa „Krajobraz minimalny” dra hab. Pawła Opalińskiego

Wystawa „Krajobraz minimalny” dra hab. Pawła Opalińskiego

plakat, sztuka, krajobraz, wystawa

45 prac dra hab. Pawła Opalińskiego z cyklu „Krajobraz minimalny” można podziwiać w dębickiej Galerii MOK w listopadzie i grudniu. Wystawa uświadamia, że krajobraz to istotny, nieodłączny i nieodzowny element naszej rzeczywistości, który wyzwala w nas emocje: poczucie piękna, radość, zadumę, tęsknotę za utraconym rajem. Większość prac to fotografowane z bliskiej odległości fragmenty kamieni lub ziemi. Czasem sypiący się i podrapany tynk na ścianie, pojedyncza gałąź, lub kępka trawy, które imitują np. rozległą panoramę lasu.

Autor jest wybitnym fotografikiem, ilustratorem i grafikiem oraz wykładowcą Europejskiego Wydziału Sztuk Akademii Finansów i Biznesu Vistula. Za twórczość fotograficzną otrzymał szereg nagród i wyróżnień, w tym: dziesięciokrotnie wyróżnienia honorowe International Photo Awards – The Best Photographer of the year, wyróżnienia Monochrome Awards i Paris Photography Prize, dwukrotnie Grand Prix Międzynarodowego Konkursu Fotograficznego „Krajobraz Górski”, Grand Prix Biennale Fotografii Górskiej, Grand Prix Cyberfoto, Złotą Plakietę Ministra Kultury i Sztuki i dwukrotnie Nagrodę Tatrzańskiego Parku Narodowego za popularyzację piękna tatrzańskich krajobrazów.

Wernisaż w piątek 17 listopada w Galerii MOK w Dębicy, ul. Akademicka 8. Wystawa potrwa do 10 grudnia.

Udostępnij ten post
Uczelnia realizuje projekty
współfinansowane ze środków Unii Europejskiej
Fundusze Europejskie Rzeczpospolita Polska Unia Europejska
Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Ta strona internetowa wykorzystuje ciasteczka (cookies), by polepszyć Twój komfort korzystania z naszej strony. Aby nadal móc korzystać z tej strony, musisz wyrazić zgodę na nasze wykorzystanie tych plików. Sprawdź szczegóły.