UMÓW SIĘ NA INDYWIDUALNĄ KONSULTACJĘ Skorzystaj teraz

Strona główna / News / Współpraca SGTiH Vistula z Powiatowym Zespołem Szkół Ponadpodstawowych im. Jerzego Siwińskiego w Legionowie

Szkoła Główna Turystyki i Hotelarstwa Vistula podpisała porozumienie o współpracy z Powiatowym Zespołem Szkół Ponadpodstawowych im. Jerzego Siwińskiego w Legionowie. Placówka, która ma 56-letnią tradycję nauczania zawodowego, należy do szkół branżowych kształcących przyszłe kadry turystyczne na obszarze Metropolii Warszawskiej.

Porozumienie jest częścią dużego projektu realizowanego przez Instytut Turystyki, którego najważniejszym celem jest kształcenie młodzieży i studentów o wysokich umiejętnościach zawodowych zgodnie z zapotrzebowaniem rynku pracy oraz kontynuowanie rozwoju naukowego na poziomie wyższym.

W ramach wspólnych działań objętych patronatem Instytutu Turystyki zaplanowano m.in.:

• udział wykładowców Uczelni w zajęciach prowadzonych dla uczniów Szkoły;
  • udzielanie wsparcia merytorycznego w realizacji programów dydaktycznych i innowacji pedagogicznych;
  • organizowanie konferencji/ szkoleń dla nauczycieli przedmiotów zawodowych w celu podnoszenia kwalifikacji;
  • udzielanie nauczycielom pomocy i dzielenie się materiałami naukowymi;
  • współpraca w realizacji badań naukowych z udziałem uczniów i nauczycieli;
  • wsparcie w staraniach o organizację wizyt specjalistycznych w hotelach, biurach podróży etc.

Porozumienie o współpracy podpisali: Rafał Szmytke, prorektor Szkoły Głównej Turystyki i Hotelarstwa Vistula oraz Katarzyna Jóźwik-Kaliszewska, dyrektor Powiatowego Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Jerzego Siwińskiego w Legionowie. W wydarzeniu wzięli również udział: prodziekan – dr Piotr Kociszewski, Piotr Tatara – dyrektor Instytutu Turystyki oraz Tomasz Święcicki – przedstawiciel kadry nauczycielskiej szkoły w Legionowie.

Uczelnia realizuje projekty
współfinansowane ze środków Unii Europejskiej