DNI OTWARTE ONLINE -30% RABAT NA STUDIA Skorzystaj teraz

Strona główna / News / Współpraca Instytutu Turystyki z samorządowcami

Współpraca Instytutu Turystyki z samorządowcami

instytut turystyki, Vistula, SGTIH, uniwersytet, logo

Instytutu Turystyki SGTiH Vistula podjął kolejne działania na rzecz społecznej odpowiedzialności nauki. W ramach współpracy z władzami samorządowymi zrealizował szkolenie online dla przedsiębiorców. Planowane są kolejne takie spotkania. To dowód zaangażowania SGTiH Vistula w proces komercjalizacji nauki i praktycznego wykorzystania potencjału uczelni.

Szkolenie przeprowadzone przez Instytut Turystki wpisało się w cykl wydarzeń pod hasłem „Klub Bemowskiego Przedsiębiorcy”, który organizuje Urząd Dzielnicy Bemowo. Wzięło w nim udział 15-tu przedsiębiorców, a poprowadził je dr Leszek Pruszkowski, wybitny ekspert w obszarze planowania finansowego i analizy kosztów, praktyk i nauczyciel akademicki.

Przedmiotem szkolenia była ocena opłacalności inwestycji. Uczestnicy zapoznali się z ogólną charakterystyką inwestycji, narzędziami stosowanymi do ich realizacji oraz metodami oceny opłacalności przedsięwzięć inwestycyjnych.

W części teoretycznej zaprezentowane zostały takie zagadnienia jak:

  • cele, funkcje i zadania inwestycji,
  • typy i rodzaje inwestycji,
  • projekt jako narzędzie wdrażania realizacji inwestycji,
  • zarządzanie ryzykiem projektu

W części praktycznej szkolenia jego uczestnicy ćwiczyli:

  • obliczanie wartości pieniądza w czasie;
  • metody oceny opłacalności inwestycji.

Szkolenie zostało doskonale przyjęte. Na wniosek uczestników planowane są kolejne spotkania w formie warsztatów w tym zakresie tematycznym.

Udostępnij ten post
Uczelnia realizuje projekty
współfinansowane ze środków Unii Europejskiej
Fundusze Europejskie Rzeczpospolita Polska Unia Europejska
Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Ta strona internetowa wykorzystuje ciasteczka (cookies), by polepszyć Twój komfort korzystania z naszej strony. Aby nadal móc korzystać z tej strony, musisz wyrazić zgodę na nasze wykorzystanie tych plików. Sprawdź szczegóły.