UMÓW SIĘ NA INDYWIDUALNĄ KONSULTACJĘ Skorzystaj teraz

Strona główna / News / Wspólny rynek – wyzwania i osiągnięcia. Dialog obywatelski w Dniu Europy

Wspólny rynek – wyzwania i osiągnięcia. Dialog obywatelski w Dniu Europy

Początek: czw., 09 maj 2019, 10:00

9 maja Europa obchodzi swoje święto.

W dniu, w którym fetujemy pokój i jedność w Europie, przypada rocznica podpisania historycznej deklaracji Roberta Schumana. W 1950 r. ten ówczesny szef francuskiej dyplomacji zaproponował nową formę współpracy politycznej na kontynencie, która uniemożliwiłaby wybuch kolejnej wojny. Deklaracja ta legła u podstaw integracji europejskiej.

Jednym z filarów zjednoczenia jest wspólny rynek, który umożliwia swobodny przepływ towarów, osób, usług i kapitału w granicach Wspólnoty. Co zostało do tej pory osiągnięte i jak można lepiej wykorzystać potencjał jednolitego rynku? Jakie wyzwania przed nim stoją i jakie rysują się drogi rozwoju? To wiodące tematy Dialogu Obywatelskiego, który Akademia Finansów i Biznesu Vistula organizuje wspólnie z biurem Komisji Europejskiej w Polsce.

Naszym gościem będzie Andrzej Celiński, członek gabinetu politycznego Elżbiety Bieńkowskiej, komisarz Unii Europejskiej ds. Rynku Wewnętrznego i Usług, który opowie również o własnej karierze w instytucjach europejskich.

Serdecznie zapraszamy

9 maja 2019 r., w godz. 10.00-11.30, aula 2A

Udostępnij ten post
Uczelnia realizuje projekty
współfinansowane ze środków Unii Europejskiej
Fundusze Europejskie Rzeczpospolita Polska Unia Europejska
Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Ta strona internetowa wykorzystuje ciasteczka (cookies), by polepszyć Twój komfort korzystania z naszej strony. Aby nadal móc korzystać z tej strony, musisz wyrazić zgodę na nasze wykorzystanie tych plików. Sprawdź szczegóły.