UMÓW SIĘ NA INDYWIDUALNĄ KONSULTACJĘ Skorzystaj teraz

Strona główna / News / Wielki sportowy sukces niepełnosprawnych żeglarzy z Grupy Uczelni Vistula

Wielki sportowy sukces niepełnosprawnych żeglarzy z Grupy Uczelni Vistula

podium, flagi, Austria, Polska, Hiszpania, kobiety, góry

To wielki powód do dumy dla nas wszystkich w Grupie Uczelni Vistula. Żeglarze z niepełnosprawnościami z Akademickiego Klubu Sportowego Olsztyńskiej Szkoły Wyższej im. Józefa Rusieckiego, która jest częścią GUV, sięgnęli po najwyższe laury podczas mistrzostw Europy EUROSAF w Gmunden w Austrii.

Piotr Cichocki (AZS OSW) zdobył złoty medal w klasie Hansa 303. Nasz żeglarz wygrał aż dziewięć z dziesięciu wyścigów i zdeklasował resztę stawki.

Za jego przykładem poszła Olga Górnaś-Grudzień (AZS OSW) i wywalczyła złoty medal w kategorii kobiet. Panie pływały w jednej flocie z mężczyznami. Polka w łącznej klasyfikacji zajęła wysokie ósme miejsce.

Na starcie na jeziorze Traunsee stanęło w sumie 49 żeglarzy z 11 krajów. Impreza miała formułę otwartą, więc mogli w niej startować także żeglarze spoza Europy.

Trenerem zwycięskiej ekipy Polaków jest Grzegorz Prokopowicz. Gratulacje dla naszego wspaniałego teamu! Wkrótce spróbują podbić świat.

Udostępnij ten post
Uczelnia realizuje projekty
współfinansowane ze środków Unii Europejskiej
Fundusze Europejskie Rzeczpospolita Polska Unia Europejska
Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Ta strona internetowa wykorzystuje ciasteczka (cookies), by polepszyć Twój komfort korzystania z naszej strony. Aby nadal móc korzystać z tej strony, musisz wyrazić zgodę na nasze wykorzystanie tych plików. Sprawdź szczegóły.