DNI OTWARTE ONLINE -30% RABAT NA STUDIA Skorzystaj teraz

Strona główna / News / Wernisaż wystawy prof. Rosława Szaybo

Wernisaż wystawy prof. Rosława Szaybo

grafika, czerwony, instrument

Serdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy „Ogrodzenie Ogrodu Saskiego” i autorskie spotkanie z prof. Rosławem Szaybo, wybitnym polskim grafikiem, fotografem i plakacistą. Prof. Szaybo jest również twórcą wielu okładek, płyt i książek.

Wernisaż i spotkanie odbędą się w sobotę 18 listopada w Sali Kinowej Centrum Spotkania Kultur w Lublinie. Samą wystawę, będzie można podziwiać w Galerii Saskiej do 9 grudnia. Wydarzenie jest organizowane w ramach obchodów 700-lecia miasta Lublin. Wstęp wolny.

Prof. Rosław Szaybo pracuje zawodowo od 1957 roku. Należy do tzw. Polskiej Szkoły Plakatu. W latach 1967-1972 w Londynie był dyrektorem artystycznym w agencji reklamowej Young and Rubicam oraz dyrektorem kreatywnym w CBS Records (Columbia Broadcasting System; 1972-1988). Pracował dla takich firm, jak Heinz, Yardley, Player’s, Rank Xerox. Zaprojektował m.in. słynną okładkę do płyty Krzysztofa Komedy pt. Astigmatic. Jest laureatem licznych nagród oraz jurorem konkursów polskich i zagranicznych. W 1992 otrzymał medal Polonia za wybitny wkład w prezentację Polski na Wystawie Uniwersalnej EXPO ’92 w Sewilli.

Udostępnij ten post
Uczelnia realizuje projekty
współfinansowane ze środków Unii Europejskiej
Fundusze Europejskie Rzeczpospolita Polska Unia Europejska
Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Ta strona internetowa wykorzystuje ciasteczka (cookies), by polepszyć Twój komfort korzystania z naszej strony. Aby nadal móc korzystać z tej strony, musisz wyrazić zgodę na nasze wykorzystanie tych plików. Sprawdź szczegóły.