UMÓW SIĘ NA INDYWIDUALNĄ KONSULTACJĘ Skorzystaj teraz

Strona główna / News / Warszawa przyszłości w wizji pekińskich studentów architektury.

Warszawa przyszłości w wizji pekińskich studentów architektury.

Warsaw
Początek: pon., 17 gru 2018, 09:00
Koniec: pon., 31 gru 2018, 17:00

Młodzi Chińczycy w wyjątkowy sposób składają nam gratulacje z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Studenci Szkoły Architektury Uniwersytetu Tsinghua w Pekinie przygotowali zaskakujące koncepcje zagospodarowania Placu Defilad.

Będzie je można zobaczyć na wystawie w Akademii Finansów i Biznesu Vistula. To niezwykle oryginalne i innowacyjne wizje, projekty wyrafinowane i ekspresyjne. Jest w nich ogromny ładunek energii. Widać, że są dziełem  ludzi niepokornych, dynamicznych i poszukujących własnej drogi.

W ostatnich latach nastąpił ogromny rozkwit architektury Państwa Środka. Młodzi chińscy architekci stają się prawdziwymi gwiazdami. Poszukują własnego języka i własnej tożsamości, a jednocześnie pozostają otwarci na globalne trendy.

Tę logikę widać w pracach, które chińscy studenci przygotowali specjalnie dla Vistuli. Projekt jest odpowiadzią na inicjatywę nawiązania kontaktów, z którą Centrum Badań Azjatyckich AfiB Vistula zwróciło się do władz Uniwersytetu Tsinghua. Odzew był bardzo ciepły, co zawdzięczmy Pani Prodziekan LIU Jian oraz profesorowi ZHU Wenyi, pod którego kierownictwem pekińscy studenci wykonali ogromny wysiłek. To niezwykle miły gest.

Uniwersytet Tsinghua w Pekinie należy do Ligi C9 – elitarnej grupy najlepszych chińskich uczelni. Zajmuje on też wysokie miejsce w światowych rankingach. Wśród jego absolwentów jest m.in. obecny przewodniczący Chińskiej Republiki Ludowej Xi Jinping, jeden z najbardziej wpływowych ludzi na świecie.

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia wystawy w dniach 17-31 grudnia na parterze w kampusie uczelni.

Wstęp wolny.

Udostępnij ten post
Uczelnia realizuje projekty
współfinansowane ze środków Unii Europejskiej
Fundusze Europejskie Rzeczpospolita Polska Unia Europejska
Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Ekonomia Filologia angielska Zarządzanie Informatyka Architektura Zarządzanie Polsko-brytyjski program studiów z podwójnym dyplomem AFiB Vistula i London South Bank University Grafika Zarządzanie MBA Women in Leadership Executive MBA Dekarbonizacja i Zrównoważony Biznes MBA – Dyplomacja Akademia Wiedzy Praktycznej – Akademia Kadr i Płac Metodologia i metody badawcze w naukach społecznych Metodyka nauczania języków obcych Bezpieczeństwo w zarządzaniu firm i instytucji Ekonomia Tłumaczenia specjalistyczne, język angielski Tester oprogramowania Administrowanie funduszami europejskimi Audyt i kontrola wewnętrzna w administracji i gospodarce Rzeczoznawstwo pojazdów, maszyn i urządzeń Menedżer transportu drogowego Komunikacja techniczna Metodyka nauczania języka polskiego jako obcego i jako drugiego Cyberbezpieczeństwo dla informatyków Zarządzanie cyberbezpieczeństwem i niezawodnością w biznesie i w administracji Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Dziennikarstwo i komunikacja społeczna Ekonomia online Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA online Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA online Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Filologia hiszpańska Filologia hiszpańska Grafika Stosunki międzynarodowe online Stosunki międzynarodowe Informatyka Zarządzanie online Zarządzanie online Stosunki międzynarodowe Stosunki międzynarodowe online Zarządzanie Polsko-brytyjski program studiów z podwójnym dyplomem AFiB Vistula i London South Bank University Filologia angielska +41

Ta strona internetowa wykorzystuje ciasteczka (cookies), by polepszyć Twój komfort korzystania z naszej strony. Aby nadal móc korzystać z tej strony, musisz wyrazić zgodę na nasze wykorzystanie tych plików. Sprawdź szczegóły.