UMÓW SIĘ NA INDYWIDUALNĄ KONSULTACJĘ Skorzystaj teraz

Strona główna / News / Vistula w awangardzie ruchu na rzecz Zmian Systemu Badań Naukowych

Vistula w awangardzie ruchu na rzecz Zmian Systemu Badań Naukowych

Akademia Finansów i Biznesu Vistula znalazła się wśród założycieli Koalicji na rzecz Zmian Systemu Badań Naukowych (Coalition for Advancement of Research Assement – CoARA). 
Wcześniej przedstawiciele uczelni podpisali porozumienie o reformie europejskiego systemu oceny badań naukowych (Agreement on Reforming Research Assessment). Członkostwo w Koalicji umożliwia wymianę wiedzy, testowanie i pilotaż różnych rozwiązań w tym obszarze. Uczelnia ma wpływ na to, w jakim kierunku będą się zmieniały zasady oceny np. w procesie ubiegania się o granty lub w procesie ewaluacji.

Zadaniem Koalicji na rzecz Zmian Systemu Badań Naukowych jest wspólne dążenie do stworzenia systemu badawczego o wyższej jakości, bardziej wpływowego, wydajniejszego i integracyjnego. Koalicja oferuje platformę do pilotażu i eksperymentowania, opracowywania nowych kryteriów, metod i narzędzi oceny oraz do wspólnej, krytycznej refleksji, wymiany dobrych praktyk i wzajemnego uczenia się, przy pełnym poszanowaniu autonomii organizacji.

Inicjatywa ma na celu poszerzenie definicji osiągnięć naukowych tak, by oprócz wskaźników bibliometrycznych były brane pod uwagę także inne formy działalności naukowej (m.in. zbieranie i udostępnianie danych, oprogramowanie, własność intelektualna, kształcenie następnych pokoleń badaczy, prommocja naukowego podejścia itd.). 

Porozumienie w sprawie reformy oceny badań naukowych wyznacza wspólny kierunek zmian. Zawiera zasady, zobowiązania i ramy czasowe reform. Sygnatariusze Porozumienia zobowiązują się do przestrzegania wspólnej wizji, zgodnie z którą ocena badań, badaczy i organizacji badawczych uwzględnia różnorodne wyniki, praktyki i działania, które maksymalizują jakość i wpływ badań. Wymaga to oparcia oceny przede wszystkim na osądzie jakościowym, dla którego ocena wzajemna, poparta odpowiedzialnym wykorzystaniem wskaźników ilościowych, ma kluczowe znaczenie, 

W procesie reformatorskim bierze udział ponad 350 organizacji z ponad 40 krajów. Są to publiczne i prywatne podmioty finansujące badania, uniwersytety, ośrodki badawcze, instytuty i infrastruktury, stowarzyszenia, władze krajowe i regionalne, agencje akredytacyjne i oceniające, towarzystwa naukowe i stowarzyszenia naukowców oraz inne odpowiednie organizacje. Reprezentują one szeroką różnorodność poglądów i perspektyw.

WIĘCEJ: https://coara.eu/agreement/signatories/

Udostępnij ten post
Uczelnia realizuje projekty
współfinansowane ze środków Unii Europejskiej
Fundusze Europejskie Rzeczpospolita Polska Unia Europejska
Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Analityka biznesu i bezpieczeństwa Analityka biznesu i bezpieczeństwa online Konsultant Językowy w Biznesie Psychologia w biznesie Psychologia w biznesie online Studia azjatyckie: Japonia, Korea, Wietnam Logistyka Logistyka online Ekonomia Filologia angielska online Filologia angielska Zarządzanie Informatyka online Informatyka Architektura Zarządzanie Polsko-brytyjski program studiów z podwójnym dyplomem AFiB Vistula i London South Bank University Full-Stack Data Science Grafika Zarządzanie Ekonomia online Executive MBA Dekarbonizacja i Zrównoważony Biznes MBA – Dyplomacja Akademia Wiedzy Praktycznej – Akademia Kadr i Płac Metodyka nauczania języków obcych Bezpieczeństwo w zarządzaniu firm i instytucji Tłumaczenia specjalistyczne, język angielski Tester oprogramowania Administrowanie funduszami europejskimi Ekonomia Menedżer transportu drogowego Komunikacja techniczna Metodyka nauczania języka polskiego jako obcego i jako drugiego Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Zarządzanie – Seminarium Doktorskie Dziennikarstwo i komunikacja społeczna Audyt i kontrola wewnętrzna w administracji i gospodarce Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA online Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA online Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Grafika Stosunki międzynarodowe Informatyka Zarządzanie online Zarządzanie online Stosunki międzynarodowe Zarządzanie Polsko-brytyjski program studiów z podwójnym dyplomem AFiB Vistula i London South Bank University Filologia angielska +44

Ta strona internetowa wykorzystuje ciasteczka (cookies), by polepszyć Twój komfort korzystania z naszej strony. Aby nadal móc korzystać z tej strony, musisz wyrazić zgodę na nasze wykorzystanie tych plików. Sprawdź szczegóły.