UMÓW SIĘ NA INDYWIDUALNĄ KONSULTACJĘ Skorzystaj teraz

Strona główna / News / Vistula International Film Festival Online

Vistula International Film Festival Online

Vistula International Film Festival Online
Początek: pon., 08 lut 2021, 17:00

Przed nami druga edycja Vistula International Film Festiwal. Tym razem wydarzenie odbędzie się online. Studenci drugiego roku Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Akademii Finansów i Biznesu Vistula, którzy uczęszczali na Warsztat Telewizyjny Marcina Antosiewicza, zaprezentują swoje prace publiczności.

Krótkometrażowe filmy dokumentalne, które realizowali w trudnym czasie pandemii, opowiadają o silnych kobietach, zmianach społecznych i politycznych, prawach człowieka i prawach zwierząt, wolności słowa i prasy. Pokazują historie bohaterów, którzy wbrew przeciwnościom losu próbują realizować swoje szczęście. Studenci pracowali w kilkuosobowych grupach, a większość wywiadów i zdjęć realizowali wirtualnie.

Festiwal odbędzie się na 8 lutego 2021 o godz. 17:00 na YouTube: 

W programie festiwalu: 

„Bez powrotu”

Grupa produkcyjna Freedom for Journalists: Julia Serowiecka, Paulina Gipsiak, Huseyin Celik

Historia opowiada losy Leventa Kenezego, tureckiego dziennikarza, który został aresztowany za wykonywanie swojej pracy. Mężczyzna opowiada, jak sytuacja w Turcji skazała go na ucieczkę z własnego kraju. Dziennikarstwo nie jest przestępstwem!

#YaBelaruska

Grupa produkcyjna Women Wave: Lizaveta Rechytskaya, Karina Melchanka, Marharyta Kravtsova, Anna Stadnik

9 sierpnia 2020 roku na Białorusi odbyły się wybory prezydenckie. Miliony Białorusinów i wspólnota międzynarodowa, w tym Unia Europejska, nie uznały wyników podanych przez władze. Od miesięcy w wielu białoruskich miastach trwają protesty przeciwko Aleksandrowi Łukaszence. W filmie zobaczymy historię jednej dziewczyny, jednej z wielu, których życie całkowicie zmienił obecny rząd.

„Love Wins”

Grupa produkcyjna Forbidden love: Daria Tkalyk, Yelyzaveta Matrukhan, Iryna Bachkovska, Artur Lyzohub

Film dowodzi, że miłość może istnieć niezależnie od płci. Historia dwóch dziewczyn, które zakochały się wbrew zakazom społeczeństwa i zaczęły być razem. Bohaterki opowiadają o momencie, w którym odkryły i zaakceptowały swoją orientację seksualną, i o problemach, które je w związku z tym spotkały.

„Take and Run. The disturbing traditions in Kyrgyzstan”

Grupa produkcyjna Equality Now: Aike Beishekeeva, Sonu Renjith Mathew

„Take and Run” is a short documentary about bride kidnapping, a widely spread tradition of forced marriage in Kyrgyzstan. The main protagonist Nazgul (46) talks about her journey in experiencing bride kidnapping and the aftermath of it and talks about how is it to be a women in Kyrgyzstan.

„Kobieta w Ogniu”

Grupa produkcyjna Fire Team: Agata Wojtyś, Adam Jerzy Mróz

Historia strażaczki – 21-letniej Weroniki. Film pokazuje jak bohaterka odbierana jest w społeczeństwie jako kobieta w męskim zawodzie i z czym wiąże się posiadanie takiej pasji. Odwaga, determinacja i pasja to idealne określenia Weroniki, która uwielbia adrenalinę. Film pokazuje, jak można przełamać społeczne bariery i stereotypy.

„Kompromis”
Grupa produkcyjna Fight Club: Anna Belskaya, Mariia Ivaniuk, Taisiia Burtna

Główna bohaterka filmu Margarita jest artystką cyrkową, która praktykuje tresurę humanitarną. Całe życie zajmuje się końmi, od samego dzieciństwa żyje w stajni cyrkowej. Jej historia pokazuje, że zwierzęta w cyrku mogą mieć szczęśliwe życie. „Gdzie kończy się wiedza, zaczyna się gwałtowność” – mówi Margarita, charakteryzując swój zawód.

„Bezdomny”
Grupa produkcyjna Observer: Alina Shelepets

W mieście są ludzie, których się boimy, gardzimy lub po prostu nie zauważamy. Ludzie bez domu, statusu, bez rodziny, bez niczego. Zawsze są wśród nas. Brak dóbr materialnych nie zawsze oznacza brak ciekawej historii człowieka. Bohater filmu, to człowiek z trudną historią, bezdomny podróżnik, który zawsze ma coś do powiedzenia.

Serdecznie zapraszamy w poniedziałek, 8 lutego 2021 o godz. 17:00

Udostępnij ten post
Uczelnia realizuje projekty
współfinansowane ze środków Unii Europejskiej
Fundusze Europejskie Rzeczpospolita Polska Unia Europejska
Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Ta strona internetowa wykorzystuje ciasteczka (cookies), by polepszyć Twój komfort korzystania z naszej strony. Aby nadal móc korzystać z tej strony, musisz wyrazić zgodę na nasze wykorzystanie tych plików. Sprawdź szczegóły.