UMÓW SIĘ NA INDYWIDUALNĄ KONSULTACJĘ Skorzystaj teraz

Strona główna / News / UWAGA – wolontariusze poszukiwani!

UWAGA – wolontariusze poszukiwani!

wolontariusz, pomoc, maseczka, na zewnątrz

Drodzy Studenci uczelni Vistula,

AFiB Vistula i SGTiH Vistula przyłączyły się do inicjatywy Urzędu Dzielnicy Ursynów, której celem jest zapewnienie bezpieczeństwa osobom z grup ryzyka, potencjalnie zagrożonym poważnym przebiegiem choroby przy ewentualnym zakażeniu koronawirusem.

Opieką zostaną objęci przede wszystkim ursynowscy Seniorzy, ale także inne osoby, które mają uzasadnione obawy o swoje zdrowie w związku z wiekiem, przewlekłymi chorobami, czy innymi okolicznościami wskazującymi na obniżoną odporność, a z powodu samotności nie mogą w tych niecodziennych okolicznościach liczyć na pomoc rodziny lub przyjaciół.

Jesteśmy przekonani, iż wśród naszych studentów znajdą się wolontariusze, których zadaniem będzie raz w tygodniu dokonanie zakupów i wyrzucenie śmieci.

Ochotnicy zostaną wyposażeni przez Urząd Dzielnicy w środki ochrony osobistej – maski, rękawice i płyny dezynfekujące. Dostaną również identyfikator, precyzyjną instrukcję postępowania oraz wsparcie dyżurujących pracowników urzędu.

Mechanizm udzielania wsparcia został obmyślony tak, aby między Seniorem a pomocnikiem praktycznie nie dochodziło do kontaktu bezpośredniego. Wszystkie szczegóły wolontariusze będą ustalać telefonicznie, zaś zakupy dostarczą pod drzwi. Z tego względu, mile widziani są wszyscy studenci, którzy porozumiewają się językiem polskim co najmniej na poziomie A2.

Wolontariuszy prosimy o zgłaszanie się na adres: wolontariat.coronawirus@vistula.edu.pl

Udostępnij ten post
Uczelnia realizuje projekty
współfinansowane ze środków Unii Europejskiej
Fundusze Europejskie Rzeczpospolita Polska Unia Europejska
Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Ta strona internetowa wykorzystuje ciasteczka (cookies), by polepszyć Twój komfort korzystania z naszej strony. Aby nadal móc korzystać z tej strony, musisz wyrazić zgodę na nasze wykorzystanie tych plików. Sprawdź szczegóły.