UMÓW SIĘ NA INDYWIDUALNĄ KONSULTACJĘ Skorzystaj teraz

Strona główna / News / „Sztuka i terapia”. Wystawa prac dr Doroty Wejchert

„Sztuka i terapia”. Wystawa prac dr Doroty Wejchert

W galerii Vistula została otwarta nowa, wyjątkowa wystawa pod hasłem „Sztuka i terapia”. Dr Dorota Wejchert, zasłużona pedagog naszej uczelni prezentuje rezultaty działań́ artystycznych i terapeutycznych, które podjęła z chorą na depresję Moniką Fonberg-Broczek, dr nauk przyrodniczych.
Proces arte-terapeutyczny trwał rok i obejmował dwa spotkania w tygodniu. Rozpoczął się od prostych, relaksujących kompozycji w kwadracie, drobnych rysunków i próbek malarskich inspirowanych najbliższym otoczeniem. Z czasem zdolności artystyczne pani profesor pozwoliły na wspólne rysowanie i malowanie z natury. Używanie zróżnicowanych technik, od rysunku ołówkiem, tuszem, kawą czy kurkumą, po olejne i suche pastele, aż do malowania temperą i akwarelą dało wiele niezwykłych rezultatów. Zainspirowana lekcjami pani Monika uległa wielkiej pasji codziennego, leczącego tworzenia. Wykonała dotąd ponad 400 prac.
Wspólna radość́ tworzenia zainspirowała dr Dorotę Wejchert do wyboru najciekawszych z nich i kompozycji plansz prezentowanych na wystawie.

Serdecznie zapraszamy do oglądania wystawy w holu głównym.

Udostępnij ten post
Uczelnia realizuje projekty
współfinansowane ze środków Unii Europejskiej
Fundusze Europejskie Rzeczpospolita Polska Unia Europejska
Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Ta strona internetowa wykorzystuje ciasteczka (cookies), by polepszyć Twój komfort korzystania z naszej strony. Aby nadal móc korzystać z tej strony, musisz wyrazić zgodę na nasze wykorzystanie tych plików. Sprawdź szczegóły.