UMÓW SIĘ NA INDYWIDUALNĄ KONSULTACJĘ Skorzystaj teraz

Strona główna / News / Szkoła Główna Turystyki i Hotelarstwa Vistula ze znakiem najwyższej jakości. Uczelnia zdobyła akredytację THE-ICE

Szkoła Główna Turystyki i Hotelarstwa Vistula ze znakiem najwyższej jakości. Uczelnia zdobyła akredytację THE-ICE

logo, THE-ICE, grafika

Szkoła Główna Turystyki i Hotelarstwa Vistula, jako pierwsza w Polsce zdobyła właśnie prestiżową akredytację THE-ICE. Tym samym weszła do pierwszej ligi uczelni kształcących na potrzeby branż zajmujących się turystyką, rekreacją, organizacją wydarzeń i sztuką kulinarną. THE-ICE to znak najwyższej jakości kształcenia i prestiż.

Jakość i skuteczność

Szkoła Główna Turystyki i Hotelarstwa Vistula została oceniona w 14 obszarach. Audytorzy pod kierownictwem prof. Evy Werner i prof. Jane Ali-Knight zrecenzowali m.in. jakość programu kształcenia i kadry, system wspierania studentów, wartość badań naukowych, zarządzanie, współpracę z biznesem i rozpoznawalność na świecie. Uczelnia zdobyła uznanie we wszystkich kategoriach i bezwarunkową akredytację THE-ICE (The International Centre of Excellence in Tourism and Hospitality Education). To jeden z dwóch najważniejszych na świecie certyfikatów przyznawanych uczelniom o takim profilu.

– Turystyka to bardzo przyjemna branża, ale też wymagająca ogromnej odpowiedzialności i potężna, bo odpowiada za ok. 10% światowego PKB i zatrudnia blisko 300 mln pracowników – mówi prof. Jolanta Żyśko, rektor Szkoły Głównej Turystyki i Hotelarstwa Vistula. – Edukacja w tym zakresie musi być traktowana poważnie. Akredytacja THE-ICE to dla nas taki stempel jakości, rozpoznawalny na całym świecie. To oznacza nie tylko więcej studentów z całego świata, ale też lepsze oferty pracy dla absolwentów w kraju i za granicą – podkreśla profesor Żyśko.

Silne związki z branżą

Eksperci THE-ICE docenili zwłaszcza współpracę SGTiH Vistula z branżą – aktywną Radę Biznesu i silne powiązanie nauki z praktyką. Podkreślili też jakość zarządzania uczelnią i samej kadry – jej duże doświadczenie akademickie, przywódcze i branżowe. – Przedsiębiorcy mają wpływ na kształt naszego programu, prowadzą zajęcia, oferują staże i szkolenia – mówi dr Krzysztof Celuch, pełnomocnik rektora ds. współpracy z otoczeniem społeczno-gospodarczym. – Dzięki temu nasi absolwenci są gotowi do pracy na kierowniczych stanowiskach w branży turystycznej – dodaje.

Eksperci THE-ICE wysoko ocenili również programy nauczania stworzone zgodnie z europejskimi standardami, nastawione na zrozumienie wiedzy, krytyczne myślenie oraz rozwijające kompetencje analityczne i społeczne. Jako duży atut wskazali też międzynarodowe środowisko. W podsumowaniu audytu napisali – SGTiH Vistula to prawdziwie międzynarodowa instytucja zajmująca się edukacją biznesową w zakresie turystyki, hotelarstwa i imprez. Jest kierowana przez pełen pasji i zorientowany na przyszłość zespół, który dobrze rozumie konkretne potrzeby różnorodnych i szeroko rozpowszechnionych potrzeb branży turystycznej.

Akredytacja THE-ICE – zobowiązanie do dalszego rozwoju

Akredytacja THE-ICE dla Szkoły Głównej Turystyki i Hotelarstwa Vistula jest nie tylko dowodem uznania dla jej kultury otwartości, kolegialności i zorientowanie na jakość. Jest też zobowiązaniem do dalszego rozwoju uczelni.

Obecnie szkoła kształci ok. 1,3 tys. studentów – po polsku i angielsku. Prowadzi studia licencjackie na kierunkach Turystyka i Rekreacja oraz Dietetyka a także studia magisterskie na kierunkach Turystyka i Rekreacja oraz Coaching stylu życia. Rektor uczelni, prof. Jolanta Żyśko jest naukowcem, unijnym ekspertem i byłym sportowcem. Wielokrotnie sięgnęła po mistrzostwo Polski w żeglarstwie regatowym w klasie 470.

Udostępnij ten post
Uczelnia realizuje projekty
współfinansowane ze środków Unii Europejskiej
Fundusze Europejskie Rzeczpospolita Polska Unia Europejska
Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Analityka biznesu i bezpieczeństwa Analityka biznesu i bezpieczeństwa online Konsultant Językowy w Biznesie Psychologia w biznesie Psychologia w biznesie online Studia azjatyckie: Japonia, Korea, Wietnam Logistyka Logistyka online Ekonomia Filologia angielska online Filologia angielska Zarządzanie Informatyka online Informatyka Architektura Zarządzanie Polsko-brytyjski program studiów z podwójnym dyplomem AFiB Vistula i London South Bank University Full-Stack Data Science Grafika Zarządzanie Ekonomia online Executive MBA Dekarbonizacja i Zrównoważony Biznes MBA – Dyplomacja Akademia Wiedzy Praktycznej – Akademia Kadr i Płac Metodyka nauczania języków obcych Bezpieczeństwo w zarządzaniu firm i instytucji Tłumaczenia specjalistyczne, język angielski Tester oprogramowania Administrowanie funduszami europejskimi Ekonomia Menedżer transportu drogowego Komunikacja techniczna Metodyka nauczania języka polskiego jako obcego i jako drugiego Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Zarządzanie – Seminarium Doktorskie Dziennikarstwo i komunikacja społeczna Audyt i kontrola wewnętrzna w administracji i gospodarce Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA online Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA online Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Grafika Stosunki międzynarodowe Informatyka Zarządzanie online Zarządzanie online Stosunki międzynarodowe Zarządzanie Polsko-brytyjski program studiów z podwójnym dyplomem AFiB Vistula i London South Bank University Filologia angielska +44

Ta strona internetowa wykorzystuje ciasteczka (cookies), by polepszyć Twój komfort korzystania z naszej strony. Aby nadal móc korzystać z tej strony, musisz wyrazić zgodę na nasze wykorzystanie tych plików. Sprawdź szczegóły.