UMÓW SIĘ NA INDYWIDUALNĄ KONSULTACJĘ Skorzystaj teraz

Strona główna / News / Sukces Uczelni Vistula w rankingu QS Europe

Sukces Uczelni Vistula w rankingu QS Europe

Z ogromną satysfakcją informujemy, że Akademia Finansów i Biznesu Vistula zajęła drugie miejsce w rankingu QS Europe w kategorii międzynarodowa różnorodność studentów. 

To nasz wielki sukces, który osiągnęliśmy dzięki ogromnemu zaangażowaniu International Marketing and Recruitment Office! 

Ranking QS Europe to jedyny na rynku duży ranking uniwersytetów z całej Europy. Jego trzon stanowią wyższe uczelnie z krajów należących do Rady Europy, wiodącej organizacji praw człowieka na kontynencie. Metodologia kładzie szczególny nacisk na wymianę i internacjonalizację, ponieważ są one kluczowe dla etosu Europy. Po raz pierwszy wprowadzono nowy miernik, międzynarodową różnorodność studentów. 

Biorąc go pod uwagę Akademia Finansów i Biznesu Vistula zajęła 2. miejsce wśród wszystkich 688 uwzględnionych uczelni. To ogromny sukces.  

W Rankingu uwzględniane są też takie czynniki jak: 

  • opinia wykładowców, 
  • opinia pracodawców, 
  • umiędzynarodowienie uczelni (w tym liczba zagranicznych wykładowców oraz studentów, a także prowadzone programy wymiany akademickiej), 
  • stosunek liczby wykładowców do studentów, 
  • publikacje naukowe. 

QS World Universities Rankings to światowe rankingi topowych uczelni publikowane od 2004 roku.  W latach 2004–2009 zestawienie nosiło nazwę THES–QS World University Rankings (rankingi światowych uniwersytetów THES-QS) i stanowiło listę 200 najlepszych szkół wyższych na świecie. 

Wszystkim, którzy zapracowali na sukces Uczelni Vistula w rankingu QS Europe serdecznie gratulujemy! 

Uczelnia realizuje projekty
współfinansowane ze środków Unii Europejskiej
Fundusze Europejskie Rzeczpospolita Polska Unia Europejska
Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Ta strona internetowa wykorzystuje ciasteczka (cookies), by polepszyć Twój komfort korzystania z naszej strony. Aby nadal móc korzystać z tej strony, musisz wyrazić zgodę na nasze wykorzystanie tych plików. Sprawdź szczegóły.