DNI OTWARTE ONLINE -30% RABAT NA STUDIA Skorzystaj teraz

Strona główna / News / Sukces studentów Dziennikarstwa Vistuli, film „Distant mother” z nagrodą

Sukces studentów Dziennikarstwa Vistuli, film „Distant mother” z nagrodą

grupa, studenci, akademik, fotografia

Jak to jest, zostawić gdzieś daleko, w Indonezji dwoje małych dzieci, by kontynuować studia w Warszawie? Jak to jest, kochać na odległość, tęsknić i troszczyć się o bliskich? Krótkometrażowy film dokumentalny „Distant Mother” zrealizowany przez studentów Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Akademii Finansów i Biznesu Vistula opowiada taką właśnie poruszającą historię. Bohaterką jest młoda, silna, inteligentna kobieta, która podjęła trudną decyzję, by kształcić się, tak jak jej mąż, i mieć lepszą przyszłość.

Dokument, który powstał w ramach seminarium „TV WORKSHOP” wygrał właśnie konkurs Ambasady Republiki Indonezji w Polsce na pracę przedstawiającą oblicze i problemy współczesnej demokracji.
Nagrodą jest udział w Bali Democracy Students Conference, która odbędzie w Indonezji w dniach 5-6 grudnia 2019 roku (https://bdsc.kemlu.go.id).
Autorzy filmu wspólnie zdecydowali, że będzie ich reprezentować Maame Oppong, studenta III roku Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej AFiB Vistula. – Ta nagroda jest dla mnie bardzo ważna – mówi Maame. – Nasza ciężka praca i nieprzespane noce nie poszły na marne – dodaje.

– Gdy zaczęliśmy pracę nad filmem byliśmy grupą złożoną ze studentów i wykładowcy. Po trzech miesiącach wspólnej pracy staliśmy się teamem, który razem znalazł bohaterkę, kręcił zdjęcia, przeprowadzał wywiady i zmontował krótkometrażowy film – mówi Marcin Antosiewicz, pod którego kierunkiem powstał film. – Jestem dumny z moich studentek i studentów – podkreśla. – Udało nam się stworzyć film, który mówi o równości między kobietami a mężczyznami, o potędze edukacji i sile nowych technologii w utrzymaniu rodzinnych więzów. Historia opowiedziana w naszym filmie najlepiej opisuje problemy i oblicze współczesnej demokracji w czasach cyfryzacji.

Zapraszamy do obejrzenia dokumentu:
https://www.youtube.com/watch?v=m7KE5cz_KY8 oraz Making of, w którym zobaczycie, jak wyglądała praca nad filmem: https://www.youtube.com/watch?v=UEQxGROrrU4

Udostępnij ten post
Uczelnia realizuje projekty
współfinansowane ze środków Unii Europejskiej
Fundusze Europejskie Rzeczpospolita Polska Unia Europejska
Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Ta strona internetowa wykorzystuje ciasteczka (cookies), by polepszyć Twój komfort korzystania z naszej strony. Aby nadal móc korzystać z tej strony, musisz wyrazić zgodę na nasze wykorzystanie tych plików. Sprawdź szczegóły.