UMÓW SIĘ NA INDYWIDUALNĄ KONSULTACJĘ Skorzystaj teraz

Strona główna / News / Sukces studentów Architektury

Sukces studentów Architektury

Studenci Architektury AFiB Vistula po raz drugi odnieśli sukces na Międzynarodowym Festiwalu Ogrodów w Ponte de Lima w Portugalii. Dwie ich prace znalazły się wśród najlepszych projektów w konkursie, który w tym roku odbył się pod hasłem „Ogrody i zmiany klimatu”. Jedna praca pod tytułem Crumbling Garden została opracowywana samodzielnie przez Arkadiusza Malinowskiego, a druga – Agua da Vida, Let’s know the power of water – w zespole, który tworzyły: Natalia Szewczyk, Katarzyna Staszczak, Patrycja Sołtysiak i Julia Kosowska.

Studenci działali pod okiem architekt krajobrazu mgr inż. Joanny Bieńkowskiej. Ich zadaniem było nie tylko zrozumienie tematu w podejściu artystycznym, ale także oszacowanie kosztów, które nie mogły przekroczyć 10 tys. euro oraz wykonanie planu nasadzeń, przekrojów i wizualizacji.

Oprócz studentów Vistuli w konkursie wzięły udział zespoły z Portugalii, Niemiec, Austrii, Rumunii, Norwegii, Brazylii, Hiszpanii, Szkocji, Włoch, Czech i Francji.
Zwycięskie projekty mają być zrealizowane. Będzie je można podziwiać do października.

Międzynarodowy Festiwal Ogrodów w Ponte de Lima jest organizowany od 2005 r.
To jedno z najważniejszych tego rodzaju wydarzeń w Europie. Jego celem jest stałe podnoszenie świadomości ekologicznej społeczeństw.

Udostępnij ten post
Uczelnia realizuje projekty
współfinansowane ze środków Unii Europejskiej
Fundusze Europejskie Rzeczpospolita Polska Unia Europejska
Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Ta strona internetowa wykorzystuje ciasteczka (cookies), by polepszyć Twój komfort korzystania z naszej strony. Aby nadal móc korzystać z tej strony, musisz wyrazić zgodę na nasze wykorzystanie tych plików. Sprawdź szczegóły.