DNI OTWARTE ONLINE -30% RABAT NA STUDIA Skorzystaj teraz

Strona główna / News / Sukces studentek Architektury na Międzynarodowym Festiwalu Ogrodów w Ponte de Lima

Sukces studentek Architektury na Międzynarodowym Festiwalu Ogrodów w Ponte de Lima

Studentki Architektury AFiB Vistula po raz kolejny odniosły sukces w konkursie projektów ogrodów w Ponte de Lima w Portugalii. Marlena Piwowarczyk, Maja Piwowarczyk i Weronika Łuczyk stworzyły Therapy Garden, pracując pod okiem mgr inż. Joanny Bieńkowskiej. Ich projekt właśnie jest realizowany i stanie się ważną częścią Międzynarodowego Festiwalu Ogrodów w Ponte de Lima.  

Każdego roku portugalska miejscowość Ponte de Lima organizuje otwarty konkurs na zaprojektowanie jedenastu ogrodów, które stają się częścią The International Garden Festival of Ponte de Lima. Startujący w nim architekci krajobrazu muszą przygotować koncepcje, które wpiszą się w ogłoszony wcześniej temat. Aktualna edycja przebiega pod hasłem „The Healthy Gardens”.

Festiwal jest nie tylko wystawą, ale także okazją do integracji lokalnej społeczności i częścią szeroko zakrojonych działań edukacyjnych. Impreza rozpoczyna się w ostatni piątek maja i aż do końca października chętni mogą obejrzeć ogrody, które zajmują około 2,5 hektara. Publiczność może też w głosowaniu wskazać najlepszy projekt, który zostanie zachowany na kolejną edycję festiwalu.

Międzynarodowy Festiwal Ogrodów w Ponte de Lima jest jednym z najważniejszych tego rodzaju wydarzeń w Europie. Jego celem jest stałe podnoszenie świadomości ekologicznej społeczeństw. Jego inicjatorzy stawiają na rewitalizację przestrzeni miejskich, ochronę środowiska i promocję dobrych praktyk w korzystaniu z ogrodów.

Udostępnij ten post
Uczelnia realizuje projekty
współfinansowane ze środków Unii Europejskiej
Fundusze Europejskie Rzeczpospolita Polska Unia Europejska
Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Ta strona internetowa wykorzystuje ciasteczka (cookies), by polepszyć Twój komfort korzystania z naszej strony. Aby nadal móc korzystać z tej strony, musisz wyrazić zgodę na nasze wykorzystanie tych plików. Sprawdź szczegóły.