UMÓW SIĘ NA INDYWIDUALNĄ KONSULTACJĘ Skorzystaj teraz

Strona główna / News / Studentki Grafiki w finale konkursu na plakat promujący Zakopane

Studentki Grafiki w finale konkursu na plakat promujący Zakopane

Studenci Wydziału Informatyki, Grafiki i Architektury na kierunku Grafika z sukcesem wzięli udział w konkursie na plakat promujący Zakopane. Organizatorem wydarzenia jest miasto Zakopane oraz Zakopiańskie Centrum Kultury.

W gronie dwudziestu finalistów i finalistek znalazło się aż siedem studentek Akademii Finansów i Biznesu Vistula, których prace powstały podczas zajęć pana Jana Smagi.

Są to:

  • Julia Bracha,
  • Oliwia Bylinka,
  • Anastasiia Kravchenko,
  • Nuray Otezhan,
  • Mariia Skurativska,
  • Anastasiia Stasiuk,
  • Khrystyna Vozniak.

Plakaty nawiązują do walorów przyrodniczych i turystyczno-rekreacyjnych Zakopanego. W artystycznej formie odnoszą się do kultury i sztuki regionu.

31 marca, podczas Pokazu Filmów o Sztuce, jury przyzna nagrodę główną.

Plakaty finalistek zostaną pokazane na wystawie pokonkursowej w dniach od 1 do 22 kwietnia w Galerii Stacja Kultura Zakopane. 

Walory Zakopanego sławili w przeszłości w swoich pracach wybitni polscy twórcy, m. in. ojciec polskiego plakatu Piotr Stachiewicz, a potem taternik Mariusz Zaruski, wybitna malarka Zofia Styjeńska, Stefan Norblin, Waldemar Świerzy czy Lech Majewski. 

Udostępnij ten post
Uczelnia realizuje projekty
współfinansowane ze środków Unii Europejskiej
Fundusze Europejskie Rzeczpospolita Polska Unia Europejska
Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Ta strona internetowa wykorzystuje ciasteczka (cookies), by polepszyć Twój komfort korzystania z naszej strony. Aby nadal móc korzystać z tej strony, musisz wyrazić zgodę na nasze wykorzystanie tych plików. Sprawdź szczegóły.