UMÓW SIĘ NA INDYWIDUALNĄ KONSULTACJĘ Skorzystaj teraz

Strona główna / News / Startuje „Praktyczna Lekcja Przedsiębiorczości” – projekt Akademii Finansów i Biznesu Vistula oraz Instytutu Kreowania Przedsiębiorczości

Startuje „Praktyczna Lekcja Przedsiębiorczości” – projekt Akademii Finansów i Biznesu Vistula oraz Instytutu Kreowania Przedsiębiorczości

grupa, studenci, książka, nauka

Praktyczna Lekcja Przedsiębiorczości” to największy taki projekt w Polsce skierowany do uczniów szkół ponadpodstawowych. Akademia Finansów i Biznesu Vistula realizuje go jako lider innowacyjnego kształcenia w partnerstwie z Instytutem Kreowania Przedsiębiorczości.

Program jest wieloetapowym konkursem na pomysł biznesowy, który obejmie 3 subregiony z centrami w Warszawie, Wrocławiu oraz Olsztynie. Weźmie w nim udział 1800 uczniów w wieku 16 – 19 lat uczęszczających do szkół ponadpodstawowych z terenu całej Polski (600 z każdego z 3 regionów).

Celem projektu jest opracowanie programów kształcenia w 7 głównych obszarach tematycznych: sprzedaż, negocjacje, modelowanie biznesowe, praca w grupie, prezentacja, księgowość, podatki i prawo oraz realizacja na tej podstawie takich działań dydaktycznych jak:

  • warsztaty z generowania innowacyjnych pomysłów biznesowych,
  • pogłębione szkolenia biznesowe,
  • szkolenia e-learningowe,
  • działania mentoringowe,
  • warsztaty prezentacyjne,
  • warsztaty symulujące komitet inwestycyjny.

Uczestnicy będą mieli możliwość rozwinięcia tych umiejętności i kompetencji, które pozwolą im, po ukończeniu szkoły, na otworzenie i prowadzenie własnego biznesu.

Uczestnikami będzie również 120 rodziców uczniów (40 osób z każdego z 3 regionów). Będą oni mieli możliwość wzięcia udziału w dwudniowych warsztatach aktywnego rodzicielstwa, umiejętności pracy z dziećmi, rozwiązywania konfliktów oraz zrozumienia nowoczesnych metod komunikacji.

Projekt „Praktyczna Lekcja Przedsiębiorczości” jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój na lata 2014-2020.

Więcej informacji na https://www.vistula.edu.pl/o-nas/projekty-unijne/projekty-unijne-realizowane/praktyczna-lekcja-przedsiebiorczosci

Grafik warsztatów – Pobierz

Udostępnij ten post
Uczelnia realizuje projekty
współfinansowane ze środków Unii Europejskiej
Fundusze Europejskie Rzeczpospolita Polska Unia Europejska
Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Analityka biznesu i bezpieczeństwa Analityka biznesu i bezpieczeństwa online Psychologia w biznesie Psychologia w biznesie online Studia azjatyckie: Japonia, Korea, Wietnam Logistyka Logistyka online Ekonomia Filologia angielska online Filologia angielska Zarządzanie Informatyka online Informatyka Architektura Zarządzanie Polsko-brytyjski program studiów z podwójnym dyplomem AFiB Vistula i London South Bank University Full-Stack Data Science Grafika Zarządzanie Ekonomia online Executive MBA Dekarbonizacja i Zrównoważony Biznes MBA – Dyplomacja Akademia Wiedzy Praktycznej – Akademia Kadr i Płac Metodyka nauczania języków obcych Bezpieczeństwo w zarządzaniu firm i instytucji Tłumaczenia specjalistyczne, język angielski Tester oprogramowania Administrowanie funduszami europejskimi Ekonomia Menedżer transportu drogowego Komunikacja techniczna Metodyka nauczania języka polskiego jako obcego i jako drugiego Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Zarządzanie – Seminarium Doktorskie Dziennikarstwo i komunikacja społeczna Audyt i kontrola wewnętrzna w administracji i gospodarce Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA online Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA online Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Filologia hiszpańska Filologia hiszpańska Grafika Stosunki międzynarodowe Informatyka Zarządzanie online Zarządzanie online Stosunki międzynarodowe Zarządzanie Polsko-brytyjski program studiów z podwójnym dyplomem AFiB Vistula i London South Bank University Filologia angielska +45

Ta strona internetowa wykorzystuje ciasteczka (cookies), by polepszyć Twój komfort korzystania z naszej strony. Aby nadal móc korzystać z tej strony, musisz wyrazić zgodę na nasze wykorzystanie tych plików. Sprawdź szczegóły.