UMÓW SIĘ NA INDYWIDUALNĄ KONSULTACJĘ Skorzystaj teraz

Strona główna / News / Srebrny medal Vistuli na Międzynarodowej Warszawskiej Wystawie Wynalazków IWIS

Srebrny medal Vistuli na Międzynarodowej Warszawskiej Wystawie Wynalazków IWIS

dyplom, srebrny medal, IWIS

Akademia Finansów i Biznesu Vistula została uhonorowana srebrnym medalem na Międzynarodowej Warszawskiej Wystawie Wynalazków IWIS. To również sukces naszej wykładowczyni, profesor Marleny Plebańskiej oraz jej doktorantki Barbary Halskiej, które angażując uczniów technikum w Jastrzębiu-Zdroju, stworzyły innowacyjną, interaktywną aplikację webową poznajmymiasto.pl.

Aplikacja ma na celu zaprezentowanie zabytków, obiektów sportowych i rekreacyjnych w Jastrzębiu-Zdroju w formie przystępnej trasy po mieście. Pozwala też dowiedzieć się o wszystkich wydarzeniach i warsztatach organizowanych w mieście. Aplikacja została zaprojektowana w taki sposób, iż może zostać zaadoptowana do potrzeb dowolnego miasta.

IWIS to największe w Polsce międzynarodowe wydarzenie promujące wynalazczość i innowacje. Co roku gości wynalazców z ponad 25 państw m.in. z Arabii Saudyjskiej, Chorwacji, Egiptu, Iranu, Kanady, Malezji, Korei, Turcji, Rumunii, Tajwanu i oczywiście z Polski. Wynalazcy prezentują innowacje stanowiące przegląd osiągnięć technicznych, częściowo już wykorzystywanych w praktyce, a częściowo wciąż oczekujących na wdrożenie.

Podstawowe cele wystawy to:

  • zaprezentowanie dorobku naukowego polskich naukowców i wynalazców na tle światowych rozwiązań;
  • umożliwienie wynalazcom nawiązania kontaktów z potencjalnymi inwestorami;
  • zapoznanie opinii publicznej z dokonaniami Polski w dziedzinie wynalazczości, a poprzez ich popularyzację w mediach kształtowanie pozytywnego wizerunku polskiej nauki;
  • kreowanie innowacyjnych postaw wśród dzieci i młodzieży.

Z powodu pandemii tegoroczna edycja odbyła się wyłącznie w formule online.

Udostępnij ten post
Uczelnia realizuje projekty
współfinansowane ze środków Unii Europejskiej
Fundusze Europejskie Rzeczpospolita Polska Unia Europejska
Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Ta strona internetowa wykorzystuje ciasteczka (cookies), by polepszyć Twój komfort korzystania z naszej strony. Aby nadal móc korzystać z tej strony, musisz wyrazić zgodę na nasze wykorzystanie tych plików. Sprawdź szczegóły.