UMÓW SIĘ NA INDYWIDUALNĄ KONSULTACJĘ Skorzystaj teraz

Strona główna / News / Wykład dr Stany Buchowskiej

Wykład dr Stany Buchowskiej

prezentacja, wykład, wykładowczyni, rzutnik

O rasizmie, ksenofobii i nietolerancji w naszej części Europy opowiadała podczas spotkania ze studentami Grupy Uczelni Vistula dr Stana Buchowska, współzałożycielka fundacji La Strada, działającej przeciwko handlowi ludźmi i niewolnictwu i ekspertka OXFAM International ds. ksenofobii.
Podczas wykładu „Współczesne oblicza ksenofobii. Na przykładzie doniesień medialnych w Europie Środkowej i Wschodniej”, autorka opowiadała o przyczynach ksenofobii, którymi w większości jest brak wiedzy i strach przez nieznanym. Zwórciła również uwagę na fakt, że w Polsce codziennie dochodzi do blisko 100 napaści na obcokrajowców. Istotną rolę odgrywają tu media, ponieważ to właśnie one kształtują opinie i światopogląd ludzi. Jej zdaniem negatywny wpływ ma też zachowanie polityków, co w krajach regionu jest szczególnie widoczne na Słowacji. Dr Buchowska zwróciła uwagę, że sytuacja w Polsce na tle regionu jest relatywnie dobra – nietolerancje deklaruje o nas nawet o połowę mniej ludzi niż np. na Węgrzech.

Udostępnij ten post
Uczelnia realizuje projekty
współfinansowane ze środków Unii Europejskiej
Fundusze Europejskie Rzeczpospolita Polska Unia Europejska
Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Ta strona internetowa wykorzystuje ciasteczka (cookies), by polepszyć Twój komfort korzystania z naszej strony. Aby nadal móc korzystać z tej strony, musisz wyrazić zgodę na nasze wykorzystanie tych plików. Sprawdź szczegóły.