UMÓW SIĘ NA INDYWIDUALNĄ KONSULTACJĘ Skorzystaj teraz

Strona główna / News / Rysunek i rzeźba – wystawa prac studentów Grafiki

Rysunek i rzeźba – wystawa prac studentów Grafiki

Baner nawiazujacy do wystawy

Wystawy prac studentów Grafiki to stały element życia Uczelni Vistula. Przed nami kolejne takie wydarzenie. W galerii na I piętrze będzie można zobaczyć rysunki i rzeźby wykonane pod kierunkiem Marka Kowalskiego. Otwarcie wystawy nastąpi 28.05 o godz. 12:00.

Na ekspozycję składają się rzeźby, rysunki oraz obrazy malarskie, które powstały w ramach przedmiotów Podstawy Rzeźby oraz Rysunek i Malarstwo.

Studenci uczyli się podstaw rzeźby przez jeden semestr. Poznawali zagadnienia kształtu, przestrzeni, monumentalności i dynamiki. Wykonali pracę z natury zatytułowaną „Liść”, projekt modelu pomnika wybranej litery oraz figury w ruchu. Jednym z etapów tej pracy było zapoznanie się z techniką papie mache i wykonanie polichromii na gotowej formie rzeźby liścia.

W ramach nauki rysunku studenci wykonali w trakcie semestru pięć rysunków i obrazów malarskich, których tematem była postać człowieka oraz zadanie z wyobraźni. Zapoznali się z takimi zagadnieniami jak: kompozycja, prawidłowe proporcje, światłocień i aranżacja graficzna.

Wystawa prac studentów Grafiki to doskonała okazja, by zobaczyć różnorodność i bogactwo twórczych poszukiwań młodychtwórców. Prezentowane rzeźby i obrazy świadczą o ich zaangażowaniu i rosnących umiejętnościach, które rozwijają pod czujnym okiem doświadczonego pedagoga Marka Kowalskiego. Wystawa daje też możliwość zapoznania się z procesem twórczym, który od rysunkowego projektu prowadzi do finalnej, trójwymiarowej formy rzeźbiarskiej, czy też do pełnych wyrazu obrazów malarskich.

Serdecznie zapraszamy!

Uczelnia realizuje projekty
współfinansowane ze środków Unii Europejskiej
Fundusze Europejskie Rzeczpospolita Polska Unia Europejska
Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Ta strona internetowa wykorzystuje ciasteczka (cookies), by polepszyć Twój komfort korzystania z naszej strony. Aby nadal móc korzystać z tej strony, musisz wyrazić zgodę na nasze wykorzystanie tych plików. Sprawdź szczegóły.