Strona główna / News / Rysunek i rzeźba – wystawa prac studentów Grafiki

Rysunek i rzeźba – wystawa prac studentów Grafiki

Baner nawiazujacy do wystawy

Wystawy prac studentów Grafiki to stały element życia Uczelni Vistula. Przed nami kolejne takie wydarzenie. W galerii na I piętrze będzie można zobaczyć rysunki i rzeźby wykonane pod kierunkiem Marka Kowalskiego. Otwarcie wystawy nastąpi 28.05 o godz. 12:00.

Na ekspozycję składają się rzeźby, rysunki oraz obrazy malarskie, które powstały w ramach przedmiotów Podstawy Rzeźby oraz Rysunek i Malarstwo.

Studenci uczyli się podstaw rzeźby przez jeden semestr. Poznawali zagadnienia kształtu, przestrzeni, monumentalności i dynamiki. Wykonali pracę z natury zatytułowaną „Liść”, projekt modelu pomnika wybranej litery oraz figury w ruchu. Jednym z etapów tej pracy było zapoznanie się z techniką papie mache i wykonanie polichromii na gotowej formie rzeźby liścia.

W ramach nauki rysunku studenci wykonali w trakcie semestru pięć rysunków i obrazów malarskich, których tematem była postać człowieka oraz zadanie z wyobraźni. Zapoznali się z takimi zagadnieniami jak: kompozycja, prawidłowe proporcje, światłocień i aranżacja graficzna.

Wystawa prac studentów Grafiki to doskonała okazja, by zobaczyć różnorodność i bogactwo twórczych poszukiwań młodychtwórców. Prezentowane rzeźby i obrazy świadczą o ich zaangażowaniu i rosnących umiejętnościach, które rozwijają pod czujnym okiem doświadczonego pedagoga Marka Kowalskiego. Wystawa daje też możliwość zapoznania się z procesem twórczym, który od rysunkowego projektu prowadzi do finalnej, trójwymiarowej formy rzeźbiarskiej, czy też do pełnych wyrazu obrazów malarskich.

Serdecznie zapraszamy!