DNI OTWARTE ONLINE -30% RABAT NA STUDIA Skorzystaj teraz

Strona główna / News / Rysunek i rzeźba – wystawa prac studentów Grafiki

Rysunek i rzeźba – wystawa prac studentów Grafiki

Wystawy prac studentów Grafiki to stały element życia Uczelni Vistula. Przed nami kolejne takie wydarzenie. W galerii na I piętrze będzie można zobaczyć rysunki i rzeźby. Otwarcie wystawy nastąpi 12 maja o godz. 12:00.

Najważniejsze informacje
Początek: pt., 12 maj 2023, 12:00
Miejsce: Galeria Vistuli na I piętrze

Prace powstały pod kierunkiem Marka Kowalskiego. Studenci uczyli się podstaw rzeźby przez jeden semestr. Wykorzystując plastelinę i drut poznawali zagadnienia kształtu, przestrzeni, monumentalności i dynamiki. Wykonali pracę z natury zatytułowaną „Liść”, projekt modelu pomnika wybranej litery oraz figury w ruchu.

Kontynuując naukę rysunku studenci wykonali zaś w trakcie semestru przynajmniej sześć rysunków studyjnych z natury. Ich uwaga miała być skoncentrowana na obserwacji modela, w związku z tym przed przystąpieniem do pracy na dużym formacie przygotowali szkice koncepcyjne rysunków, co umożliwia dobre zakomponowanie tematu pracy.

Studenci zgłębiali takie zagadnienia jak: prawidłowe proporcje modela, jego charakter i kompozycja na formacie B1. Uczyli się modelowania bryły i przestrzeni światłocieniem a także aranżacji graficznej rysunku.

Serdecznie zapraszamy!

Udostępnij ten post
Uczelnia realizuje projekty
współfinansowane ze środków Unii Europejskiej
Fundusze Europejskie Rzeczpospolita Polska Unia Europejska
Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Ta strona internetowa wykorzystuje ciasteczka (cookies), by polepszyć Twój komfort korzystania z naszej strony. Aby nadal móc korzystać z tej strony, musisz wyrazić zgodę na nasze wykorzystanie tych plików. Sprawdź szczegóły.