UMÓW SIĘ NA INDYWIDUALNĄ KONSULTACJĘ Skorzystaj teraz

Strona główna / News / „Rola czynnika ludzkiego we współczesnym współzawodnictwie amerykańsko-chińskim”, seminarium naukowe

„Rola czynnika ludzkiego we współczesnym współzawodnictwie amerykańsko-chińskim”, seminarium naukowe

US and China flag
Początek: wt., 17 gru 2019, 10:00

Instytut Stosunków Międzynarodowych oraz Instytut Nauki o Polityce Akademii Finansów i Biznesu Vistula zapraszają na seminarium naukowe n.t. „Rola czynnika ludzkiego we współczesnym współzawodnictwie amerykańsko-chińskim”, które odbędzie się 17 grudnia 2019 r, o godz. 10:00 w sali 21. Wykład wygłosi i dyskusję poprowadzi prof. dr hab. Wojciech Pomykało z Wyższej Szkoły Menedżerskiej w Warszawie.

Profesor Pomykało podkreśla, że przez „czynnik ludzki” rozumie zdolności umysłowe znaczących przedstawicieli narodu północno-amerykańskiego i chińskiego. Takim czynnikiem jest też rola odgrywana przez szerokie kręgi danego narodowego społeczeństwa w rozwiązywaniu fundamentalnych problemów.

Podstawą opisu zjawisk z tego zakresu są dla autora wystąpienia propozycje zawarte w książce Y.N. Harariego „Homo deus. Krótka historia jutra” oraz Kai-Fu Lee „Inteligencja sztuczna, rewolucja prawdziwa. Chiny, USA i przyszłość świata”.

Prof. dr hab. Wojciech Pomykało jest specjalistą w zakresie antropologii filozoficznej i pedagogiki. W centrum jego zainteresowań jest wizja człowieka przyszłości. Bliska jest mu także problematyka Chin.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych

17 grudnia 2019 r,  o godz. 10:00 w sali 21.

Seminarium odbędzie się w języku polskim.

Udostępnij ten post
Uczelnia realizuje projekty
współfinansowane ze środków Unii Europejskiej
Fundusze Europejskie Rzeczpospolita Polska Unia Europejska
Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Ekonomia Filologia angielska Zarządzanie Informatyka Architektura Zarządzanie Polsko-brytyjski program studiów z podwójnym dyplomem AFiB Vistula i London South Bank University Grafika Zarządzanie MBA Women in Leadership Executive MBA Dekarbonizacja i Zrównoważony Biznes MBA – Dyplomacja Akademia Wiedzy Praktycznej – Akademia Kadr i Płac Metodologia i metody badawcze w naukach społecznych Metodyka nauczania języków obcych Bezpieczeństwo w zarządzaniu firm i instytucji Ekonomia Tłumaczenia specjalistyczne, język angielski Tester oprogramowania Administrowanie funduszami europejskimi Audyt i kontrola wewnętrzna w administracji i gospodarce Rzeczoznawstwo pojazdów, maszyn i urządzeń Menedżer transportu drogowego Komunikacja techniczna Metodyka nauczania języka polskiego jako obcego i jako drugiego Cyberbezpieczeństwo dla informatyków Zarządzanie cyberbezpieczeństwem i niezawodnością w biznesie i w administracji Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Dziennikarstwo i komunikacja społeczna Ekonomia online Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA online Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA online Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Filologia hiszpańska Filologia hiszpańska Grafika Stosunki międzynarodowe online Stosunki międzynarodowe Informatyka Zarządzanie online Zarządzanie online Stosunki międzynarodowe Stosunki międzynarodowe online Zarządzanie Polsko-brytyjski program studiów z podwójnym dyplomem AFiB Vistula i London South Bank University Filologia angielska +41

Ta strona internetowa wykorzystuje ciasteczka (cookies), by polepszyć Twój komfort korzystania z naszej strony. Aby nadal móc korzystać z tej strony, musisz wyrazić zgodę na nasze wykorzystanie tych plików. Sprawdź szczegóły.