DNI OTWARTE ONLINE -30% RABAT NA STUDIA Skorzystaj teraz

Strona główna / News / XII Centrum Dialogu Rotary Club Biała Podlaska z udziałem ekspertów Grupy Uczelni Vistula.

XII Centrum Dialogu Rotary Club Biała Podlaska z udziałem ekspertów Grupy Uczelni Vistula.

mężczyzna, fotografia, portret, czerwony

„Zbyt często rządzą nami miernoty” – przywołał słowa byłego niemieckiego prezydenta Richarda von Weizsäckera prof. Wawrzyniec Konarski, reprezentujący Grupę Uczelni Vistula, który był moderatorem dyskusji pod hasłem „Przywódca i masy, relacje wzajemne”.

W XII Centrum Dialogu Rotary Club Biała Podlaska wzięli udział goście ze świata nauki, polityki i dziennikarze – również z USA i Białorusi.

Dyskusja toczyła się wokół problemu kryzysu globalnego przywództwa oraz wagi interesów w polityce.

Prof. Longin Pastusiak, wykładowca GUV i autor biografii amerykańskich prezydentów, mówił o fenomenie przywództwa obecnego gospodarza Białego, Domu Donalda Trumpa. Ambasador Stanisław Ciosek – o osobliwości władzy Władimira Putina, Jarosław Kociszewski –o specyfice przywództwa na Bliskim Wschodzie, a dr Krzysztof Mroziewicz – o wyjątkowości rządów w Chinach i Indiach.

Prof. Wawrzyniec Konarski podkreślił, że Centrum Dialogu Rotary Club Biała Podlaska, to szansa na poznanie świetnych gości, ale też okazja do oceny bieżącej sytuacji w kraju, w Europie i na całym świecie i wyciągnięcia wniosków.

Rotary jest światową organizacją humanitarną. LIczy 1,2 miliona członków zrzeszonych w klubach w ponad 200 krajach i regionach geograficznych.

Udostępnij ten post
Uczelnia realizuje projekty
współfinansowane ze środków Unii Europejskiej
Fundusze Europejskie Rzeczpospolita Polska Unia Europejska
Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Ta strona internetowa wykorzystuje ciasteczka (cookies), by polepszyć Twój komfort korzystania z naszej strony. Aby nadal móc korzystać z tej strony, musisz wyrazić zgodę na nasze wykorzystanie tych plików. Sprawdź szczegóły.