UMÓW SIĘ NA INDYWIDUALNĄ KONSULTACJĘ Skorzystaj teraz

Strona główna / News / Posadź z nami Las Dobrej Woli. Grupa Uczelni Vistula partnerem akcji

Posadź z nami Las Dobrej Woli. Grupa Uczelni Vistula partnerem akcji

ziemia, dłonie, rośliny, grupa

Człowiek wyciął już ponad 50 procent lasów naturalnych na Ziemi. Każdego dnia pod topór idą kolejne hektary, co pogłębia kryzys ekologiczny naszej planety.
Las oczyszcza przecież powietrze, magazynuje zasoby wody pitnej, zapobiega erozji gleby. Pochłania ogromne ilości groźnego dla klimatu dwutlenku węgla, jest za to głównym źródłem tlenu. Aż dwie trzecie gatunków zwierząt, roślin i grzybów żyje w lasach.

Ratujmy więc lasy i sadźmy razem nowe!

Grupa Uczelni Vistula dołączyła do akcji Las Dobrej Woli. To cykliczna impreza odbywająca się od 2008 roku. Pomysłodawcami byli uczniowie Zespołu Szkół w Mrokowie, wolontariusze ze Stowarzyszenia Dobra Wola OPP, którzy zaprosili do współpracy osoby niepełnosprawne, ich opiekunów, rodziny przyjaciół i znajomych, a także wszystkich tych, którzy chcą spędzać czas aktywnie i z pożytkiem dla naszej planety. Szybko dołączyło do nich wielu strażaków, naukowców i artystów, którzy początkowo sprzątali lasy, następnie zaczęli sadzić nowe.

Do tej pory zalesiono w Nadleśnictwie Chojnów 6 ha, posadzono blisko 100 tys. sadzonek drzew. Akcja cieszy się bardzo ogromnym zainteresowaniem. Z roku na rok rośnie liczba jej uczestników. Rozszerza się także obszar sadzenia.

Chcesz posadzić las? Dołącz do nas!

6 kwietnia 2019 w godzinach 9.30 – 12.30, okolice Magdalenki, przy ul Gajowej

Wskazówki dojazdu w: Google Maps pod hasłem: IV Las Dobrej Woli 2019

Udostępnij ten post
Uczelnia realizuje projekty
współfinansowane ze środków Unii Europejskiej
Fundusze Europejskie Rzeczpospolita Polska Unia Europejska
Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Ta strona internetowa wykorzystuje ciasteczka (cookies), by polepszyć Twój komfort korzystania z naszej strony. Aby nadal móc korzystać z tej strony, musisz wyrazić zgodę na nasze wykorzystanie tych plików. Sprawdź szczegóły.