UMÓW SIĘ NA INDYWIDUALNĄ KONSULTACJĘ Skorzystaj teraz

Strona główna / News / „Nowe szlaki jedwabne – idee i przebieg wdrażania koncepcji”- seminarium naukowe Centrum Badań Azjatyckich

„Nowe szlaki jedwabne – idee i przebieg wdrażania koncepcji”- seminarium naukowe Centrum Badań Azjatyckich

Początek: czw., 25 kwi 2019, 11:00
Koniec: czw., 25 kwi 2019, 13:00

Centrum Badań Azjatyckich Akademii Finansów i Biznesu Vistula zaprasza na seminarium naukowe: „Nowe szlaki jedwabne – idee i przebieg wdrażania koncepcji”. Ksawery Burski – sinolog i dyplomata, były ambasador w Chinach i Indonezji, wystąpi z referatem, który będzie autorskim przedstawieniem i omówieniem koncepcji chińskiej inicjatywy Pasa i Szlaku w skali makroekonomicznej.

Temat jest niezwykle ważny i znajduje się w centrum polityki światowej. Pod koniec marca 2019 r. prezydent Chin Xi Jinping promował ideę Pasa i Szlaku w Europie. Spotkał się m.in. z premierem Włoch Giuseppe Conte, prezydentem Francji Emmanuelem Macronem, kanclerz Niemiec Angelą Merkel oraz szefem Komisji Europejskiej Jean-Claude Junckerem. Z kolei na początku kwietnia

premier Chin Li Keqiang lansował tę koncepcję podczas spotkania z przywódcami Europy Środkowo-Wschodniej, w tym Polski.

W ramach inicjatywy Pasa i Szlaku Pekin zamierza zainwestować 900 miliardów dolarów w drogi, tory kolejowe, gazociągi, elektrownie, sieci telekomunikacyjne, porty i lotniska od Azji do Europy i Afryki.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych

25 kwietnia 2019, godz. 11.00-13.00, sala 313

Udostępnij ten post
Uczelnia realizuje projekty
współfinansowane ze środków Unii Europejskiej
Fundusze Europejskie Rzeczpospolita Polska Unia Europejska
Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Ta strona internetowa wykorzystuje ciasteczka (cookies), by polepszyć Twój komfort korzystania z naszej strony. Aby nadal móc korzystać z tej strony, musisz wyrazić zgodę na nasze wykorzystanie tych plików. Sprawdź szczegóły.