UMÓW SIĘ NA INDYWIDUALNĄ KONSULTACJĘ Skorzystaj teraz

Strona główna / News / NAWA sfinansuje kursy języka polskiego w Akademii Finansów i Biznesu Vistula w ramach programu „Solidarni z Ukrainą”

NAWA sfinansuje kursy języka polskiego w Akademii Finansów i Biznesu Vistula w ramach programu „Solidarni z Ukrainą”

Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej NAWA przyznała Akademii Finansów i Biznesu Vistula środki na finansowanie kursów języka polskiego w ramach programu „Solidarni z Ukrainą”. Kursy są adresowane do obywateli Ukrainy, którzy byli studentami ukraińskich uczelni w roku akademickim 2021/2022 i przybyli do Polski nie wcześniej niż 24 lutego 2022 r.

Rejestracja na bezpłatne kursy języka polskiego prowadzone przez Akademię Finansów i Biznesu Vistula dla ukraińskich uchodźców już się zakończyła. Grupy zostały skompletowane. Osoby przyjęte powinny otrzymać stosowną informację droga mailową.

Zajęcia potrwają do 30 września. Na razie skorzysta z nich 45 osób. Celem kształcenia jest osiągnięcie przez słuchaczy znajomości języka polskiego na poziomie B1 lub B2, w zależności od poziomu wyjściowego. W trakcie kursów wszyscy ich uczestnicy otrzymają dodatkowo stypendium NAWA w wysokości 1500 zł miesięcznie.

Tym samym Akademia Finansów i Biznesu Vistula stała się częścią wielkiego projektu Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej NAWA „Solidarni z Ukrainą”. Jego celem jest umożliwienie ukraińskim studentom i doktorantom, którzy po 24 lutego pojawili się na terenie Polski jako wojenni uchodźcy, kontynuowanie nauki, przygotowanie rozprawy doktorskiej lub odbycie kursów językowych lub przygotowawczych.

Zainteresowanie udziałem w programie, na który przeznaczono ponad 23 mln zł, było ogromne. Akces zgłosiło 98 instytucji.

To już kolejne kursy języka polskiego dla ukraińskich uchodźców, które prowadzi Akademia Finansów i Biznesu Vistula. Uruchomione w marcu lekcje online dla dorosłych i nastolatków również cieszyły się ogromną popularnością.

W czerwcu naukę polskiego będzie mogła rozpocząć w Uczelni Vistula następna grupa 100 uchodźców – obywateli Ukrainy, którzy przed wojną byli studentami ukraińskich uczelni.

https://nawa.gov.pl/nawa/aktualnosci/w-poczuciu- solidarnosci

Udostępnij ten post
Uczelnia realizuje projekty
współfinansowane ze środków Unii Europejskiej
Fundusze Europejskie Rzeczpospolita Polska Unia Europejska
Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Ta strona internetowa wykorzystuje ciasteczka (cookies), by polepszyć Twój komfort korzystania z naszej strony. Aby nadal móc korzystać z tej strony, musisz wyrazić zgodę na nasze wykorzystanie tych plików. Sprawdź szczegóły.