UMÓW SIĘ NA INDYWIDUALNĄ KONSULTACJĘ Skorzystaj teraz

Strona główna / News / Największe europejskie przedsięwzięcie badawcze dotyczące życia studentów – EUROSTUDENT. Dołącz!

Największe europejskie przedsięwzięcie badawcze dotyczące życia studentów – EUROSTUDENT. Dołącz!

grafika, outline, grupa, skakanie

Opowiedz, jak ci się żyje i studiuje w Polsce. Weź udział w polskiej edycji ogólnoeuropejskiego badania na temat warunków życia i nauki. Przedsięwzięcie pozwoli porównać się studentom w Europie pod różnymi względami.

Ankieta porusza zarówno sferę prywatną, finansowo-ekonomiczną, zawodową, akademicką a także mobilność międzynarodową. Jest dostępna w Internecie. Jej wypełnienie on-line zajmuje ok. 15 minut.

Badanie skierowane jest do studentów:

  • osób studiujących stacjonarnie oraz niestacjonarnie;
  • osób studiujących na studiach:
    • pierwszego stopnia (licencjackich, inżynierskich lub równorzędnych);
    • drugiego stopnia (lub równorzędnych);
    • jednolitych (magisterskich lub równorzędnych);
    • osób studiujących na studiach podyplomowych.

Nie wahaj się. Podziel się swoją historią i doświadczeniami.

KLIK!

Wykonawca badania, niezależna Agencja badawcza PBS Sp. z o. o. (dawniej Pracownia Badań Społecznych) gwarantuje studentom pełną dyskrecję i poufność. Informacje, których udzielicie zostaną oddzielone od danych osobowych, a wyniki badania prezentowane będą wyłącznie w postaci zbiorczych statystyk.

EUROSTUDENT VII to kolejna edycja międzynarodowego projektu badawczego, którego celem jest analiza społeczno-ekonomicznych warunków studiowania i porównanie ich z warunkami panującymi w blisko 30 krajach Europy. Cykliczny charakter pomiaru pozwala na uchwycenie trendów, których znajomość jest przydatna w kształtowaniu polityki publicznej w sektorach szkolnictwa wyższego. Nad metodologią badania czuwa zespół złożony z przedstawicieli wszystkich państw uczestniczących, pod kierunkiem badaczy z Niemiec, Austrii i Holandii. Polska bierze udział w projekcie już po raz czwarty.

Wszystkie dane zebrane w ramach tej edycji zostaną udostępnione, do celów naukowych i statystycznych niekomercyjnych w zanonimizowanej formieza pośrednictwem Centrum Danych Badawczych dla Badań i Studiów Naukowych w dziedzinie Szkolnictwa Wyższego i Nauki, instytucjom krajów uczestniczących w projekcie EUROSTUDENT oraz naukowcom i innym użytkownikom. Będą stanowić cenne źródło informacji do analiz dla osób zainteresowanych.

Udostępnij ten post
Uczelnia realizuje projekty
współfinansowane ze środków Unii Europejskiej
Fundusze Europejskie Rzeczpospolita Polska Unia Europejska
Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Ta strona internetowa wykorzystuje ciasteczka (cookies), by polepszyć Twój komfort korzystania z naszej strony. Aby nadal móc korzystać z tej strony, musisz wyrazić zgodę na nasze wykorzystanie tych plików. Sprawdź szczegóły.