UMÓW SIĘ NA INDYWIDUALNĄ KONSULTACJĘ Skorzystaj teraz

Strona główna / News / Koronawirus – komunikaty

Koronawirus – komunikaty

koronawirus, wirus, animacja

Nauczanie zdalne przedłużone do końca semestru zimowego (18 lutego 2022)

Władze Uczelni w poczuciu głębokiej odpowiedzialności za zdrowie i życie wszystkich członków naszej akademickiej wspólnoty podjęły decyzję o przejściu Uczelni Vistula na nauczanie zdalne. To rozwiązanie zostaje przedłużone i będzie obowiązywać studentów i wykładowców do końca semestru zimowego (18.02.2022).

W tym czasie Uczelnie pozostaną otwarte. Pracownicy administracyjni będą pracować stacjonarnie. Dziekanat, biblioteka oraz inne ważne dla studentów działy będą dostępne.

Jednocześnie przypominamy, że to od nas wszystkich zależy, jaki będzie dalszy przebieg pandemii. Możemy jej postawić tamę, ograniczając kontakty towarzyskie i szczepiąc się przeciwko COVID-19. Szczepienia są bezpłatne zarówno dla Polaków, jak i obcokrajowców.

Obecnie każdy student może zapisać się na bezpłatne szczepienie przeciw COVID-19. Poniżej (w dokumencie do pobrania) znajdziesz niezbędne informacje i wskazówki.

W związku z pogarszającą się sytuacja epidemiczną, przypominamy o konieczności przestrzegania następujących zasad bezpieczeństwa zawartych w Zarządzeniach Rektorów AFiB Vistula i SGTiH Vistula:

na Uczelnię ma wstęp wyłącznie osoba zdrowa, bez objawów sugerujących chorobę zakaźną, która nie przebywała w bezpośrednim kontakcie z osobą zarażoną COVID-19, nieobjęta kwarantanną/izolacją domową;

– wchodząc na teren Uczelni, każda osoba zobowiązana jest do dezynfekcji dłoni płynem na bazie min. 70% alkoholu, znajdującym się przy wejściu do holu głównego oraz przy wejściach z garażu podziemnego;

podczas pobytu w Uczelni, poruszając się w ciągach komunikacyjnych i załatwiając sprawy w różnych działach Uczelni, należy bezwzględnie zakrywać usta i nos maseczką (zalecane jest to także w trakcie zajęć dydaktycznych), regularnie myć i dezynfekować ręce, nie korzystać z wind, o ile nie jest to konieczne ze względu na stan zdrowia (w takim przypadku w windzie mogą przebywać maksymalnie 2 osoby) oraz zachowywać bezpieczny dystans od innych osób.

– przebywanie studentów na terenie kampusu Uczelni ogranicza się wyłącznie do pobytu w bibliotece oraz do przypadków indywidualnych, wymagających bezpośredniego kontaktu studentów z pracownikami Uczelni. Przypominamy, że nadal wiele spraw można załatwić za pośrednictwem e-maili, do czego zachęcamy;

– w przypadku wystąpienia u studenta objawów zakażenia COVID-19, powinien on zostać w domu oraz skontaktować się z lekarzem. W przypadku wysłania na kwarantannę/izolację domową, student zobowiązany jest niezwłocznie zawiadomić Uczelnię (m.jasinski@vistula.edu.pl oraz rektorat@vistula.edu.pl lub rektorat.sgtih@vistula.edu.pl), podając zajęcia w których ostatnio uczestniczył osobiście.

Pandemia koronawirusa oraz jego konsekwencje społeczne i ekonomiczne mogą być bardzo bolesne. Wiemy, że część z was znalazła się w trudnej sytuacji życiowej, w tym również materialnej.
Pamiętajcie, nie jesteście sami z waszymi troskami. Vistula nie zostawi was w potrzebie. Nasz bogaty system stypendiów i zapomóg, który jest dostępny od początku pandemii, pomoże wam przetrwać ten trudny czas. Każda udokumentowana prośba o pomoc materialną jest rozpatrywana indywidualnie, żadna nie została dotąd odrzucona. Nie zwlekajcie. Wszystkie informacje znajdziecie pod linkiem: https://www.vistula.edu.pl/student/stypendia.

Udostępnij ten post
Uczelnia realizuje projekty
współfinansowane ze środków Unii Europejskiej
Fundusze Europejskie Rzeczpospolita Polska Unia Europejska
Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Ta strona internetowa wykorzystuje ciasteczka (cookies), by polepszyć Twój komfort korzystania z naszej strony. Aby nadal móc korzystać z tej strony, musisz wyrazić zgodę na nasze wykorzystanie tych plików. Sprawdź szczegóły.