UMÓW SIĘ NA INDYWIDUALNĄ KONSULTACJĘ Skorzystaj teraz

Strona główna / News / Innowacje w turystyce. Studenci SGTiH Vistula odkrywali je w Krakowie

Innowacje w turystyce. Studenci SGTiH Vistula odkrywali je w Krakowie

Kraków, smok wawelski, wawel, grupa, studenci

Innowacje są niezbędnym elementem konkurencyjności przedsiębiorstw w każdej branży. Sytuacja na rynku wymusza większą kreatywność i potrzebę wdrażania nowych rozwiązań produktowych, procesowych, marketingowych oraz organizacyjnych.

Tak jest również w turystyce i hotelarstwie. Organizacja turystyki, trendy w przewodnictwie, funkcjonowanie informacji turystycznej, wreszcie nowe podejście do segmentacji turystów miejskich, jak i rozwiązania transportowe – to tylko wybrane zagadnienia, których dotyczą innowacje.

Jak to wygląda w praktyce? By zgłębić temat, grupa anglojęzycznych studentów studiów magisterskich kierunku Turystyka i Rekreacja Szkoły Głównej Turystyki i Hotelarstwa Vistula (dawna Szkoła Główna Turystyki i Rekreacji), pojechała w ramach zajęć do Krakowa. Towarzyszył im dr Piotr Kociszewski, z którym identyfikowali różne innowacje i szerzej – współczesne zmiany i trendy w turystyce. Kraków – jako miasto odwiedzane przez tysiące turystów stał się doskonałym obszarem badawczym.

Studenci odwiedzili m.in hotel Park Inn Radisson ****, poznając jego historię i rozwój marki, a także samo funkcjonowanie hotelu, innowacyjne rozwiązania, a szczególnie część konferencyjną z ciekawymi pomysłami, charakterystycznymi dla tej skandynawskiej sieci. Obok znajduje się Centrum Konferencyjne ICE Kraków – jedna z najnowocześniejszych przestrzeni tego typu.

Studenci odbyli też wędrówkę śladem krakowskich zabytków, zdobywając wzgórze wawelskie z katedrą i dziedzińcem zamkowym, a następnie zmierzając Drogą Królewską do Rynku i Sukiennic.

To był bardzo interesujący wyjazd.

Udostępnij ten post
Uczelnia realizuje projekty
współfinansowane ze środków Unii Europejskiej
Fundusze Europejskie Rzeczpospolita Polska Unia Europejska
Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Analityka biznesu i bezpieczeństwa Analityka biznesu i bezpieczeństwa online Konsultant Językowy w Biznesie Psychologia w biznesie Psychologia w biznesie online Studia azjatyckie: Japonia, Korea, Wietnam Logistyka Logistyka online Ekonomia Filologia angielska online Filologia angielska Zarządzanie Informatyka online Informatyka Architektura Zarządzanie Polsko-brytyjski program studiów z podwójnym dyplomem AFiB Vistula i London South Bank University Full-Stack Data Science Grafika Zarządzanie Ekonomia online Executive MBA Dekarbonizacja i Zrównoważony Biznes MBA – Dyplomacja Akademia Wiedzy Praktycznej – Akademia Kadr i Płac Metodyka nauczania języków obcych Bezpieczeństwo w zarządzaniu firm i instytucji Tłumaczenia specjalistyczne, język angielski Tester oprogramowania Administrowanie funduszami europejskimi Ekonomia Menedżer transportu drogowego Komunikacja techniczna Metodyka nauczania języka polskiego jako obcego i jako drugiego Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Zarządzanie – Seminarium Doktorskie Dziennikarstwo i komunikacja społeczna Audyt i kontrola wewnętrzna w administracji i gospodarce Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA online Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA online Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Grafika Stosunki międzynarodowe Informatyka Zarządzanie online Zarządzanie online Stosunki międzynarodowe Zarządzanie Polsko-brytyjski program studiów z podwójnym dyplomem AFiB Vistula i London South Bank University Filologia angielska +44

Ta strona internetowa wykorzystuje ciasteczka (cookies), by polepszyć Twój komfort korzystania z naszej strony. Aby nadal móc korzystać z tej strony, musisz wyrazić zgodę na nasze wykorzystanie tych plików. Sprawdź szczegóły.