DNI OTWARTE ONLINE -30% RABAT NA STUDIA Skorzystaj teraz

Strona główna / News / Innowacje w turystyce. Studenci SGTiH Vistula odkrywali je w Krakowie

Innowacje w turystyce. Studenci SGTiH Vistula odkrywali je w Krakowie

Kraków, smok wawelski, wawel, grupa, studenci

Innowacje są niezbędnym elementem konkurencyjności przedsiębiorstw w każdej branży. Sytuacja na rynku wymusza większą kreatywność i potrzebę wdrażania nowych rozwiązań produktowych, procesowych, marketingowych oraz organizacyjnych.

Tak jest również w turystyce i hotelarstwie. Organizacja turystyki, trendy w przewodnictwie, funkcjonowanie informacji turystycznej, wreszcie nowe podejście do segmentacji turystów miejskich, jak i rozwiązania transportowe – to tylko wybrane zagadnienia, których dotyczą innowacje.

Jak to wygląda w praktyce? By zgłębić temat, grupa anglojęzycznych studentów studiów magisterskich kierunku Turystyka i Rekreacja Szkoły Głównej Turystyki i Hotelarstwa Vistula (dawna Szkoła Główna Turystyki i Rekreacji), pojechała w ramach zajęć do Krakowa. Towarzyszył im dr Piotr Kociszewski, z którym identyfikowali różne innowacje i szerzej – współczesne zmiany i trendy w turystyce. Kraków – jako miasto odwiedzane przez tysiące turystów stał się doskonałym obszarem badawczym.

Studenci odwiedzili m.in hotel Park Inn Radisson ****, poznając jego historię i rozwój marki, a także samo funkcjonowanie hotelu, innowacyjne rozwiązania, a szczególnie część konferencyjną z ciekawymi pomysłami, charakterystycznymi dla tej skandynawskiej sieci. Obok znajduje się Centrum Konferencyjne ICE Kraków – jedna z najnowocześniejszych przestrzeni tego typu.

Studenci odbyli też wędrówkę śladem krakowskich zabytków, zdobywając wzgórze wawelskie z katedrą i dziedzińcem zamkowym, a następnie zmierzając Drogą Królewską do Rynku i Sukiennic.

To był bardzo interesujący wyjazd.

Udostępnij ten post
Uczelnia realizuje projekty
współfinansowane ze środków Unii Europejskiej
Fundusze Europejskie Rzeczpospolita Polska Unia Europejska
Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Ta strona internetowa wykorzystuje ciasteczka (cookies), by polepszyć Twój komfort korzystania z naszej strony. Aby nadal móc korzystać z tej strony, musisz wyrazić zgodę na nasze wykorzystanie tych plików. Sprawdź szczegóły.