Strona główna / News / Inauguracja Nowego Roku Akademickiego 2022/2023

Inauguracja Nowego Roku Akademickiego 2022/2023

Przed nami wyjątkowa uroczystość. Wraz z Inauguracją Nowego Roku Akademickiego 2022/2023 będziemy fetować Jubileusz Uczelni Vistula. Wielka Gala odbędzie się 25 października o godz. 10:00 w Teatrze Polskim w Warszawie.

Akademia Finansów i Biznesu Vistula – jedna najstarszych uczelni niepublicznych w Polsce świętuje trzydziestolecie, a Szkoła Główna Turystyki i Hotelarstwa Vistula – ćwierćwiecze pracy naukowej i dydaktycznej oraz działalności na rzecz otoczenia społeczno-gospodarczego.

To niezwykle ważne wydarzenie dla całej naszej społeczności akademickiej. Będziemy je fetować podczas Jubileuszowej Gali połączonej z Inauguracją Nowego Roku Akademickiego 2022/2023.

Tradycyjnie zabrzmi polski hymn w wykonaniu Chóru Vistuli oraz studencka pieśń Gaudeamus Igitur. Podczas uroczystości nastąpi uroczysty Akt Immatrykulacji. Zostaną również wręczone dyplomy doktorskie. Wykład inauguracyjny „How technology drives the twenty-first century” wygłosi były premier Estonii Taavi Rõivas. Odczytane zostanie także przesłanie Marii Gabriel – komisarz UE do spraw innowacji, badań naukowych, kultury, edukacji i młodzieży. Po Gali zapraszamy na poczęstunek.

Wydarzenie odbędzie się 25 października o godz. 10:00 w Teatrze Polskim w Warszawie, ul. Kazimierza Karasia 2. Wymagana jest rejestracja:

Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Uroczystość będzie można śledzić również online – podczas transmisji na FB Uczelni Vistula: https://www.facebook.com/uczelniavistula/

W związku z wydarzeniem 25 października zostaną wprowadzone godziny rektorskie. Zajęcia nie będą odbywać się od godz. 8:00 do 14:30.

• Wprowadzenie Sztandarów Uczelni.
  • Hymn państwowy.
  • Powitanie Gości.
  • Przemówienie JM Rektora Akademii Finansów i Biznesu Vistula, dr. hab. Wawrzyńca Konarskiego, prof. AFiB Vistula.
  • Przemówienie JM Rektora Szkoły Głównej Turystyki i Hotelarstwa Vistula prof. dr. hab. Aleksandra Ronikiera.
  • Premiera filmów jubileuszowych.
  • Wykład inauguracyjny Taaviego Rõivasa, byłego premiera Estonii, „How technology drives the twenty-first century”.
  • Występ akademickiego chóru Vistula.
  • Przesłanie Marii Gabriel – komisarz UE do spraw innowacji, badań naukowych, kultury, edukacji i młodzieży.
  • Wystąpienia Gości.
  • Uroczysty akt Immatrykulacji.
  • „Gaude Mater Polonia”.
  • Uroczyste wręczenie dyplomów doktorskich.
  • „Gaudeamus Igitur”.

Uwaga! Obowiązuje strój uroczysty.

Serdecznie zapraszamy!