UMÓW SIĘ NA INDYWIDUALNĄ KONSULTACJĘ Skorzystaj teraz

Strona główna / News / Grafika warsztatowa – wystawa prac studentów Grafiki

Grafika warsztatowa – wystawa prac studentów Grafiki

Akwaforta, akwatinta, sucha igła, linoryt, mokulito – to niezwykle trudne techniki graficzne. Sięgnęli po nie studenci kierunku Grafika. Ich prace będzie można oglądać w galerii przy aulach. Otwarcie wystawy nastąpi 10 marca o godz. 12:00.

Wystawione zostaną prace ok. 150 studentów II i III semestru Grafiki – programów polsko i anglojęzycznych. Powstały pod okiem wykładowczyń – Anny Dybowskiej, Magdaleny Cybulskiej oraz Magdaleny Troniewskiej w trakcie zajęć z podstaw technik graficznych w semestrze letnim w roku akademickim 2021/22 oraz 2022/23. 

Motywem przewodnim wystawy jest grafika warsztatowa, prezentowana w różnych, tradycyjnych, oryginalnych technikach druku wklęsłego – akwaforta, akwatinta, sucha igła, druku wypukłego – linoryt oraz druku płaskiego – mokulito.

Grafiki powstały na różnych podłożach – matrycach. W przypadku linorytu było to linoleum, mokulito powstało na płytce drewnianej, natomiast akwaforty i akwatinty – na płytkach miedzianych.

Grafiki są efektem pracy studentów nad zadaniami semestralnymi mającymi na celu zapoznanie z podstawami tych wymagających technik graficznych. Wystawa jest podsumowaniem pracy i efektem końcowym zaangażowania autorów grafik w etap projektowy, etap poznawania techniki, organizowania warsztatu pracy, wycinania i nanoszenia obrazu na matrycę oraz etap przenoszenia obrazu z matrycy na papier za pomocą prasy graficznej w pracowni grafiki warsztatowej.

Wystawę można oglądać od 10 do 31 marca. 

Serdecznie zapraszamy!

Udostępnij ten post
Uczelnia realizuje projekty
współfinansowane ze środków Unii Europejskiej
Fundusze Europejskie Rzeczpospolita Polska Unia Europejska
Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Analityka biznesu i bezpieczeństwa Analityka biznesu i bezpieczeństwa online Konsultant Językowy w Biznesie Psychologia w biznesie Psychologia w biznesie online Studia azjatyckie: Japonia, Korea, Wietnam Logistyka Logistyka online Ekonomia Filologia angielska online Filologia angielska Zarządzanie Informatyka online Informatyka Architektura Zarządzanie Polsko-brytyjski program studiów z podwójnym dyplomem AFiB Vistula i London South Bank University Full-Stack Data Science Grafika Zarządzanie Ekonomia online Executive MBA Dekarbonizacja i Zrównoważony Biznes MBA – Dyplomacja Akademia Wiedzy Praktycznej – Akademia Kadr i Płac Metodyka nauczania języków obcych Bezpieczeństwo w zarządzaniu firm i instytucji Tłumaczenia specjalistyczne, język angielski Tester oprogramowania Administrowanie funduszami europejskimi Ekonomia Menedżer transportu drogowego Komunikacja techniczna Metodyka nauczania języka polskiego jako obcego i jako drugiego Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Zarządzanie – Seminarium Doktorskie Dziennikarstwo i komunikacja społeczna Audyt i kontrola wewnętrzna w administracji i gospodarce Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA online Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA online Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Grafika Stosunki międzynarodowe Informatyka Zarządzanie online Zarządzanie online Stosunki międzynarodowe Zarządzanie Polsko-brytyjski program studiów z podwójnym dyplomem AFiB Vistula i London South Bank University Filologia angielska +44

Ta strona internetowa wykorzystuje ciasteczka (cookies), by polepszyć Twój komfort korzystania z naszej strony. Aby nadal móc korzystać z tej strony, musisz wyrazić zgodę na nasze wykorzystanie tych plików. Sprawdź szczegóły.