DNI OTWARTE ONLINE -30% RABAT NA STUDIA Skorzystaj teraz

Strona główna / News / Flamenco – tajemnice zjawiska i nauka tańca. Webinar z udziałem wybitnej tancerki i choreografki Karoliny Łucznik

Flamenco – tajemnice zjawiska i nauka tańca. Webinar z udziałem wybitnej tancerki i choreografki Karoliny Łucznik

flamenco, kobieta, tancerka

Flamenco to ogień i pasja, magiczny fenomen kulturowy – muzyka, śpiew, taniec, strój, obyczajowość i styl życia. Wywodzi się z Andaluzji, ale ma wielokulturowe korzenie, które sięgają kultury hinduskiej, perskiej, żydowskiej, arabskiej, mauretańskiej i bizantyjskiej. Od 2010 r. flamenco jest wpisane na listę niematerialnego dziedzictwa UNESCO.

Wszystkich, którzy chcą dowiedzieć się więcej o tajemnicach flamenco i nauczyć się tańca, Koło Naukowe Iberystów, które propaguje filologię hiszpańską w Akademii Finansów i Biznesu Vistula, zaprasza na wyjątkowy webinar. Poprowadzi go Karolina Łucznik, choreografka, tancerka i pedagog tańca hiszpańskiego i flamenco. Wydarzenie odbędzie się 30 stycznia 2021 r. o godz. 11:00.

W trakcie spotkania online opowie ona o święcie Feria de Abril, które odbywa się na wiosnę w Sevilli. W jego trakcie ludzie przez tydzień bawią się i tańczą popularny taniec sevillanas. Karolina Łucznik sama zatańczy ten taniec używając kastaniet, chusty i wachlarza. Następnie zaprezentuje i opowie o tych rekwizytach. Pokaże także specjalne buty i wyjaśni, jak się w nich stepuje. W programie webinaru jest również 75-minutowa lekcja tańca sevillanas.

Karolina Łucznik od wielu lat podnosi swoje umiejętności podczas wyjazdów do Hiszpanii, gdzie szkoli się u mistrzów flamenco. Od 2004 r. prowadzi zajęcia w Szkole Tańca Flamenco Triana. Regularnie występuje jako solistka z uznanymi artystami flamenco. Na co dzień tańczy w zespole Contratiempo. Występowała w najznamienitszych salach koncertowych w Polsce (Narodowe Forum Muzyki, Filharmonia Narodowa w Warszawie, Filharmonia Łódzka, Filharmonia Świętokrzyska), w domach kultury, a także w kameralnych klubach muzycznych (Blue Note, Klubokawiarnia Mleczarnia, Galeria Sowa). Wystąpiła też podczas wieczoru flamenco w Londynie (Pena Flamenca de Londres).
Taniec traktuje przede wszystkim jako środek do wyrażenia emocji płynących z muzyki. Na scenie, w zależności od choreografii, potrafi zachwycić, wzruszyć, ale też rozśmieszyć widzów.

Wydarzenie odbędzie się w języku polskim na platformie Teams. Zgłoszenia prosimy wysyłać na adres: k.czepinska@vistula.edu.pl. Dzień wcześniej zainteresowani otrzymają link do webinaru.

Wstęp jest wolny dla wszystkich zainteresowanych, również spoza uczelni.

Serdecznie zapraszamy 30 stycznia 2021 r. o godz. 11:00

OBEJRZYJ VIDEO

  1. Fot. AFOTO.pl
  2. Fot. Janusz Białas
  3. Fot. Agatka Sołyga Photography
  4. Fot. AFOTO.pl
  5. Fot. Tomasz Ogrodowczyk, dzięki uprzejmości Filharmonii Łódzkiej
Udostępnij ten post
Uczelnia realizuje projekty
współfinansowane ze środków Unii Europejskiej
Fundusze Europejskie Rzeczpospolita Polska Unia Europejska
Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Ta strona internetowa wykorzystuje ciasteczka (cookies), by polepszyć Twój komfort korzystania z naszej strony. Aby nadal móc korzystać z tej strony, musisz wyrazić zgodę na nasze wykorzystanie tych plików. Sprawdź szczegóły.