UMÓW SIĘ NA INDYWIDUALNĄ KONSULTACJĘ Skorzystaj teraz

Strona główna / News / Etyka w polityce globalnej – czy to możliwe? Global Ethics Day 2018

Etyka w polityce globalnej – czy to możliwe? Global Ethics Day 2018

Początek: śr., 17 paź 2018, 15:00

Zamiast brutalnej przemocy, empatia i  szacunek. Świat, w którym ludzie traktowaliby innych tak, jakby sami chcieli być traktowani, byłby zdecydowanie lepszy. Potrzebny jest wspólny etyczny fundament. W ramach “Globalnego Dnia Etyki”, który jest obchodzony w wielu krajach świata, zapraszamy na wyjątkowe wydarzenie – będziemy dyskutować o etycznych ideach, które kształtują globalną politykę, upamiętniając jednocześnie byłego Sekretarza Generalnego ONZ Kofiego Annana (1938-2018), laureata pokojowej Nagrody Nobla (wspólnie z Organizacją Narodów Zjednoczonych). To on położył fundamenty pod nasze rozumienie globalnej etyki i pokoju w XXI w. Z równą pasją prowadził batalię o prawa człowieka, jak i walkę o powstrzymanie zmian klimatu. Działalność Annana pokazuje, że wszystko co robimy jako poszczególne jednostki, może odegrać ogromną rolę. Przywództwo oznacza aktywność.

ETYKA MA ZNACZENIE!

Serdecznie zapraszamy na panel „Kształtując historię. Kofi Annan i jego walka, by ocalić świat” oraz na pokaz filmu „Center of the storm”.

17 października, godz. 15:00 Aula 2A

Uwaga! Panel będzie prowadzony w języku angielskim.

Udostępnij ten post
Uczelnia realizuje projekty
współfinansowane ze środków Unii Europejskiej
Fundusze Europejskie Rzeczpospolita Polska Unia Europejska
Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Ta strona internetowa wykorzystuje ciasteczka (cookies), by polepszyć Twój komfort korzystania z naszej strony. Aby nadal móc korzystać z tej strony, musisz wyrazić zgodę na nasze wykorzystanie tych plików. Sprawdź szczegóły.