UMÓW SIĘ NA INDYWIDUALNĄ KONSULTACJĘ Skorzystaj teraz

United Nation Association & Vistula logo
Początek: śr., 26 sty 2022, 09:30
Koniec: śr., 26 sty 2022, 12:00

Stowarzyszenie Narodów Zjednoczonych w Polsce (UNAP) oraz Akademia Finansów i Biznesu Vistula zapraszają na debatę: Estonia i UE w ONZ. Rola Estonii w Radzie Bezpieczeństwa.
Spotkanie w języku angielskim odbędzie się 26 stycznia w godz. 9:30 – 12:00 w Auli A4. Liczba miejsc jest ograniczona. Rejestracja trwa do 20 stycznia.

Dwuletnia kadencja Estonii jako niestałego, wybieranego członka Rady Bezpieczeństwa ONZ właśnie się zakończyła. To był trudny czas. Ten mały, bo liczący zaledwie 1,3 mln mieszkańców, kraj znalazł się w centrum dyplomacji kryzysowej związanej z pandemią COVID-19. Musiał też zmierzyć się z wieloma innymi wyzwaniami w zakresie bezpieczeństwa światowego, w tym z agresywną polityką Rosji.

Jakie były sukcesy Estonii, a co się jej nie udało, o tym będą dyskutować uczestnicy debaty: Estonia i UE w ONZ. Rola Estonii w Radzie Bezpieczeństwa.

Agenda

09:30 – 09:45 – Otwarcie i powitanie

• dr hab. Wawrzyniec Konarski, prof. AFiB Vistula, Rektor AFiB Vistula
  • Martin Roger, Ambasador Estonii w Polsce
  • Adam Dziedzic, Przewodniczący UNAP

09:45 – 10:30 – Wykład: Estonia w Radzie Bezpieczeństwa ONZ – aktywność i główne cele

• Kristi Torim, Szefowa Wydziału ONZ i Praw Człowieka w Ministerstwie Spraw Zagranicznych Estonii

10 minut przerwy

10:40 – 11:40 – Dyskusja: Od bezpieczeństwa do cyberbezpieczeństwa – znaczenie Rady Bezpieczeństwa ONZ (w tym niestałych członków) w XXI wieku

• Kristi Torim, Szef Wydziału ONZ i Praw Człowieka w Ministerstwie Spraw Zagranicznych Estonii
  • Mariusz Lewicki, Zastępca Dyrektora Departamentu ONZ i Praw Człowieka w Ministerstwie Spraw Zagranicznych RP
  • prof. Irena Rysińska, Uniwersytet Warszawski
  • Dyskusję moderuje Kinga Bielecka (UNAP)

11:40 – 12:00 – Sesja Q&A oraz dyskusja z udziałem gości i publiczności

Serdecznie zapraszamy do udziału.

26 stycznia w godz. 9:30 – 12:00 w Auli A4.
Rejestracja trwa do 20 stycznia do godz. 16.00.

REJESTRACJA

Uczelnia realizuje projekty