UMÓW SIĘ NA INDYWIDUALNĄ KONSULTACJĘ Skorzystaj teraz

Strona główna / News / Estonia i UE w ONZ. Rola Estonii w Radzie Bezpieczeństwa

Estonia i UE w ONZ. Rola Estonii w Radzie Bezpieczeństwa

United Nation Association & Vistula logo
Początek: śr., 26 sty 2022, 09:30
Koniec: śr., 26 sty 2022, 12:00

Stowarzyszenie Narodów Zjednoczonych w Polsce (UNAP) oraz Akademia Finansów i Biznesu Vistula zapraszają na debatę: Estonia i UE w ONZ. Rola Estonii w Radzie Bezpieczeństwa.
Spotkanie w języku angielskim odbędzie się 26 stycznia w godz. 9:30 – 12:00 w Auli A4. Liczba miejsc jest ograniczona. Rejestracja trwa do 20 stycznia.

Dwuletnia kadencja Estonii jako niestałego, wybieranego członka Rady Bezpieczeństwa ONZ właśnie się zakończyła. To był trudny czas. Ten mały, bo liczący zaledwie 1,3 mln mieszkańców, kraj znalazł się w centrum dyplomacji kryzysowej związanej z pandemią COVID-19. Musiał też zmierzyć się z wieloma innymi wyzwaniami w zakresie bezpieczeństwa światowego, w tym z agresywną polityką Rosji.

Jakie były sukcesy Estonii, a co się jej nie udało, o tym będą dyskutować uczestnicy debaty: Estonia i UE w ONZ. Rola Estonii w Radzie Bezpieczeństwa.

Agenda

09:30 – 09:45 – Otwarcie i powitanie

  • dr hab. Wawrzyniec Konarski, prof. AFiB Vistula, Rektor AFiB Vistula
  • Martin Roger, Ambasador Estonii w Polsce
  • Adam Dziedzic, Przewodniczący UNAP

09:45 – 10:30 – Wykład: Estonia w Radzie Bezpieczeństwa ONZ – aktywność i główne cele

  • Kristi Torim, Szefowa Wydziału ONZ i Praw Człowieka w Ministerstwie Spraw Zagranicznych Estonii

10 minut przerwy

10:40 – 11:40 – Dyskusja: Od bezpieczeństwa do cyberbezpieczeństwa – znaczenie Rady Bezpieczeństwa ONZ (w tym niestałych członków) w XXI wieku

  • Kristi Torim, Szef Wydziału ONZ i Praw Człowieka w Ministerstwie Spraw Zagranicznych Estonii
  • Mariusz Lewicki, Zastępca Dyrektora Departamentu ONZ i Praw Człowieka w Ministerstwie Spraw Zagranicznych RP
  • prof. Irena Rysińska, Uniwersytet Warszawski
  • Dyskusję moderuje Kinga Bielecka (UNAP)

11:40 – 12:00 – Sesja Q&A oraz dyskusja z udziałem gości i publiczności

Serdecznie zapraszamy do udziału.

26 stycznia w godz. 9:30 – 12:00 w Auli A4.
Rejestracja trwa do 20 stycznia do godz. 16.00.

REJESTRACJA

Udostępnij ten post
Uczelnia realizuje projekty
współfinansowane ze środków Unii Europejskiej
Fundusze Europejskie Rzeczpospolita Polska Unia Europejska
Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Ekonomia Filologia angielska Zarządzanie Informatyka Architektura Zarządzanie Polsko-brytyjski program studiów z podwójnym dyplomem AFiB Vistula i London South Bank University Grafika Zarządzanie MBA Women in Leadership Executive MBA Dekarbonizacja i Zrównoważony Biznes MBA – Dyplomacja Akademia Wiedzy Praktycznej – Akademia Kadr i Płac Metodologia i metody badawcze w naukach społecznych Metodyka nauczania języków obcych Bezpieczeństwo w zarządzaniu firm i instytucji Ekonomia Tłumaczenia specjalistyczne, język angielski Tester oprogramowania Administrowanie funduszami europejskimi Audyt i kontrola wewnętrzna w administracji i gospodarce Rzeczoznawstwo pojazdów, maszyn i urządzeń Menedżer transportu drogowego Komunikacja techniczna Metodyka nauczania języka polskiego jako obcego i jako drugiego Cyberbezpieczeństwo dla informatyków Zarządzanie cyberbezpieczeństwem i niezawodnością w biznesie i w administracji Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Dziennikarstwo i komunikacja społeczna Ekonomia online Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA online Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA online Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Filologia hiszpańska Filologia hiszpańska Grafika Stosunki międzynarodowe online Stosunki międzynarodowe Informatyka Zarządzanie online Zarządzanie online Stosunki międzynarodowe Stosunki międzynarodowe online Zarządzanie Polsko-brytyjski program studiów z podwójnym dyplomem AFiB Vistula i London South Bank University Filologia angielska +41

Ta strona internetowa wykorzystuje ciasteczka (cookies), by polepszyć Twój komfort korzystania z naszej strony. Aby nadal móc korzystać z tej strony, musisz wyrazić zgodę na nasze wykorzystanie tych plików. Sprawdź szczegóły.