UMÓW SIĘ NA INDYWIDUALNĄ KONSULTACJĘ Skorzystaj teraz

Strona główna / News / Efektywna współpraca Instytutu Turystyki SGTiH Vistula z urzędami marszałkowskimi

Efektywna współpraca Instytutu Turystyki SGTiH Vistula z urzędami marszałkowskimi

instytut turystyki, Vistula, SGTIH, uniwersytet, logo

Jak pandemia COVID-19 wpływa na turystykę? To temat, który spędza sen z powiek samorządowcom. Aby zidentyfikować problemy i tendencje potrzebne są nie tylko dane bieżące, ale także z lat wcześniejszych. Dla procesu planowania, ewaluacji zdarzeń i oceny sytuacji jest to absolutnie niezbędne. Dlatego urzędy marszałkowskie korzystają z dorocznych raportów, które na ich zlecenie przygotowuje Instytut Turystyki Szkoły Głównej Turystyki i Hotelarstwa Vistula.

Współpraca samorządów z Instytutem Turystyki jest dowodem zaufania i uznania dla wysokich kompetencji kadry badawczej Vistuli, która właśnie ukończyła raporty dla trzech województw – mazowieckiego, pomorskiego i lubelskiego pt. Turystyka polska w 2019 roku. Układ regionalny.

Urzędy marszałkowskie zamawiają takie opracowania co roku, aby skutecznie planować działania w dziedzinie turystyki, identyfikować kierunki jej rozwoju na danym terenie, a także weryfikować osiągnięcia i poziom realizacji strategii w tym obszarze.

Raporty składają się z trzech części. Pierwsza zawiera prezentację danych o infrastrukturze, gospodarce i rozmieszczeniu ruchu turystycznego w układzie krajowym i według wszystkich województw w latach 2017-2019. Część druga to dane na temat przyjazdów turystów krajowych i zagranicznych do danego województwa, charakterystyka turystyki w danym regionie oraz szczegółowe dane o turystach w obiektach noclegowych zbiorowego zakwaterowania oraz o krajowym i zagranicznym ruchu turystycznym. W trzeciej części przedstawiona jest wielkość i struktura wydatków na turystykę poniesionych w latach 2017-2019 i przewidywane wydatki z budżetów urzędów marszałkowskich w 2020 roku. Faktyczna wielkość wydatków w 2020 roku będzie znana dopiero w pierwszym kwartale 2021 roku.

W przyszłym roku zidentyfikowane w raportach dane sprzed COVID-19 zostaną porównane do tych w trakcie pandemii. Wtedy okaże się, co i w jakim stopniu zmieniło się. Dla procesu planowania, ewaluacji zdarzeń jest to absolutnie niezbędne.

O dane z raportów przygotowanych przez Instytut Turystyki należy zwracać się bezpośrednio do poszczególnych urzędów marszałkowskich.

Dowiedz się, czym jeszcze zajmuje się Instytut Turystyki Szkoły Głównej Turystyki i Hotelarstwa Vistula:

https://www.vistulahospitality.edu.pl/nauka-i-badania/instytut-turystyki

Udostępnij ten post
Uczelnia realizuje projekty
współfinansowane ze środków Unii Europejskiej
Fundusze Europejskie Rzeczpospolita Polska Unia Europejska
Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Analityka biznesu i bezpieczeństwa Analityka biznesu i bezpieczeństwa online Konsultant Językowy w Biznesie Psychologia w biznesie Psychologia w biznesie online Studia azjatyckie: Japonia, Korea, Wietnam Logistyka Logistyka online Ekonomia Filologia angielska online Filologia angielska Zarządzanie Informatyka online Informatyka Architektura Zarządzanie Polsko-brytyjski program studiów z podwójnym dyplomem AFiB Vistula i London South Bank University Full-Stack Data Science Grafika Zarządzanie Ekonomia online Executive MBA Dekarbonizacja i Zrównoważony Biznes MBA – Dyplomacja Akademia Wiedzy Praktycznej – Akademia Kadr i Płac Metodyka nauczania języków obcych Bezpieczeństwo w zarządzaniu firm i instytucji Tłumaczenia specjalistyczne, język angielski Tester oprogramowania Administrowanie funduszami europejskimi Ekonomia Menedżer transportu drogowego Komunikacja techniczna Metodyka nauczania języka polskiego jako obcego i jako drugiego Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Zarządzanie – Seminarium Doktorskie Dziennikarstwo i komunikacja społeczna Audyt i kontrola wewnętrzna w administracji i gospodarce Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA online Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA online Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Grafika Stosunki międzynarodowe Informatyka Zarządzanie online Zarządzanie online Stosunki międzynarodowe Zarządzanie Polsko-brytyjski program studiów z podwójnym dyplomem AFiB Vistula i London South Bank University Filologia angielska +44

Ta strona internetowa wykorzystuje ciasteczka (cookies), by polepszyć Twój komfort korzystania z naszej strony. Aby nadal móc korzystać z tej strony, musisz wyrazić zgodę na nasze wykorzystanie tych plików. Sprawdź szczegóły.