UMÓW SIĘ NA INDYWIDUALNĄ KONSULTACJĘ Skorzystaj teraz

Strona główna / News / Dr Bartłomiej E. Nowak zdobył Broad Peak bez tlenu i bez tragarzy

Dr Bartłomiej E. Nowak zdobył Broad Peak bez tlenu i bez tragarzy

Wykładowca Akademii Finansów i Biznesu Vistula, dr Bartłomiej E. Nowak zdobył Broad Peak w Karakorum – jeden z najbardziej niebezpiecznych szczytów świata. Na ośmiotysięcznik zabrał flagę Polski i Unii Europejskiej.

Dr Bartłomiej E. Nowak specjalizuje się w sprawach międzynarodowych i komentuje politykę zagraniczną. Jednocześnie od wielu lat łączy działalność naukową ze wspinaczką wysokogórską. Uczestniczył w wyprawach w Himalaje, Karakorum i Andy. Był na siedmiotysięcznikach Pamiru i Tien-Shan. Teraz zdobył słynny Broad Peak. To dwunasta najwyższa góra świata, potężna i bardzo wymagająca, która nie wybacza najmniejszego błędu. Wspinacze marzą, aby ją zdobyć. Wielu przypłaciło to marzenie życiem.

Dr Bartłomiej E. Nowak wspinał się na Broad Peak zaproszony przez Ryszarda Pawłowskiego, jednego z najwybitniejszych polskich himalaistów. Zespół nie korzystał z tlenu i wysokogórskich tragarzy.

Nasz wykładowca zabrał na górę flagi Polski i Unii Europejskiej. W wywiadach podkreślał, że wziął je obie, ponieważ jest przecież i Polakiem, i Europejczykiem, a tożsamość europejska jest bardzo ważna. – Ona wzmacnia, a nie osłabia to, że jesteśmy Polakami. Te tożsamości nie są przeciwstawne, ale uzupełniają się – mówił Bartłomiej E. Nowak.

Udostępnij ten post
Uczelnia realizuje projekty
współfinansowane ze środków Unii Europejskiej
Fundusze Europejskie Rzeczpospolita Polska Unia Europejska
Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Analityka biznesu i bezpieczeństwa Analityka biznesu i bezpieczeństwa online Konsultant Językowy w Biznesie Psychologia w biznesie Psychologia w biznesie online Studia azjatyckie: Japonia, Korea, Wietnam Logistyka Logistyka online Ekonomia Filologia angielska online Filologia angielska Zarządzanie Informatyka online Informatyka Architektura Zarządzanie Polsko-brytyjski program studiów z podwójnym dyplomem AFiB Vistula i London South Bank University Full-Stack Data Science Grafika Zarządzanie Ekonomia online Executive MBA Dekarbonizacja i Zrównoważony Biznes MBA – Dyplomacja Akademia Wiedzy Praktycznej – Akademia Kadr i Płac Metodyka nauczania języków obcych Bezpieczeństwo w zarządzaniu firm i instytucji Tłumaczenia specjalistyczne, język angielski Tester oprogramowania Administrowanie funduszami europejskimi Ekonomia Menedżer transportu drogowego Komunikacja techniczna Metodyka nauczania języka polskiego jako obcego i jako drugiego Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Zarządzanie – Seminarium Doktorskie Dziennikarstwo i komunikacja społeczna Audyt i kontrola wewnętrzna w administracji i gospodarce Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA online Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA online Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Grafika Stosunki międzynarodowe Informatyka Zarządzanie online Zarządzanie online Stosunki międzynarodowe Zarządzanie Polsko-brytyjski program studiów z podwójnym dyplomem AFiB Vistula i London South Bank University Filologia angielska +44

Ta strona internetowa wykorzystuje ciasteczka (cookies), by polepszyć Twój komfort korzystania z naszej strony. Aby nadal móc korzystać z tej strony, musisz wyrazić zgodę na nasze wykorzystanie tych plików. Sprawdź szczegóły.