UMÓW SIĘ NA INDYWIDUALNĄ KONSULTACJĘ Skorzystaj teraz

Strona główna / News / Dialog Obywatelski w AFiB Vistula z udziałem komisarz UE Margrethe Vestager

Dialog Obywatelski w AFiB Vistula z udziałem komisarz UE Margrethe Vestager

Margrethe Vestager
Początek: pt., 01 mar 2019, 15:30

Chcesz zabrać głos na temat przyszłości Unii Europejskiej? Zapraszamy na Dialog Obywatelski w Akademii Finansów i Biznesu Vistula z udziałem komisarz UE ds. konkurencji Margrethe Vestager.

Dunka Margrethe Vestager jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych twarzy Komisji Europejskiej. To ona zażądała od Apple’a miliardów euro zaległych podatków, a od Google’a ustępstw wobec konkurentów. Wykazała, że Mastercard zawyża opłaty kartowe, a Gazprom winduje ceny gazu sprzedawanego kilku krajom członkowskim UE, w tym Polsce.

Dialog Obywatelski z udziałem komisarz Margrethe Vestager

Piątek 1 marca 2019 r., godz. 15:30 – 17:00, aula 4

Akademia Finansów i Biznesu Vistula, ul. Stokłosy 3, Warszawa

Tematem dyskusji będzie unijna polityka w obszarze konkurencji i równych szans. Ma ona ogromne znaczenie dla przedsiębiorstw działających na rynku wewnętrznym UE oraz dla konsumentów, czyli nas wszystkich. Kształt tej polityki oraz regulacje w tym zakresie są też kluczowe dla przyszłości całej Unii Europejskiej i jej miejsca w zmieniającym się globalnym ładzie gospodarczym.

Każdy uczestnik spotkania będzie mógł:

  • zadać pytanie;
  • zgłosić swoje uwagi;
  • wypowiedzieć się na temat wpływu unijnej polityki na codziennie życie;
  • podzielić się swoją wizją przyszłości Europy.

Dialog Obywatelski to inicjatywa Komisji Europejskiej, której celem jest rozbudzenie debaty o Europie. To platforma publicznej wymiany opinii, wyraz otwartości na dyskusję oraz szacunku dla społeczeństwa obywatelskiego. Jest to szczególnie istotne w roku wyborów do Parlamentu Europejskiego.

Dialogi Obywatelskie odbywają się w krajach Wspólnoty od 2012 r. Do tej pory zorganizowano ich ponad 1200.

Akademia Finansów i Biznesu Vistula będzie gościć uczestników Dialogu Obywatelskiego już po raz drugi. Dwa lata temu w naszej uczelni odbyło się spotkanie z komisarz ds. handlu Cecylią Malström.

Dialog Obywatelski  z udziałem Margrethe Vestager będzie prowadzony w języku angielskim z tłumaczeniem symultanicznym EN/PL.

Ze względów bezpieczeństwa wejście na teren będzie możliwe po przedstawieniu dowodu tożsamości ze zdjęciem oraz przejściu przez punkt kontroli bezpieczeństwa.

W razie jakichkolwiek wątpliwości prosimy o kontakt: marketing@vistula.edu.pl

Udział w spotkaniu wymaga REJESTRACJI do 26 lutego 2019 roku. Rejestracja on line – kliknij TUTAJ.

Serdecznie zapraszamy

1 marca 2019 r., w godz. 15:30-17:00, aula 4

Stokłosy 3, Warszawa

Biogram Margrethe Vestager:

Margrethe Vestager jest Komisarzem Unii Europejskiej ds. Konkurencji od 2014 roku. Wcześniej pełniła funkcję ministra gospodarki i spraw wewnętrznych Danii. Piastowała też urząd wicepremiera. W latach 2001-2014 zasiadała w Folketingu – duńskim parlamencie reprezentując Duńską Partię Socjalno-Liberalną (Radikale Venstre). Na poziomie europejskim Margrethe Vestager należy do frakcji politycznej ALDE – Grupy Porozumienia Liberałów i Demokratów na rzecz Europy. Jako komisarz Unii Europejskiej ds. Konkurencji jest odpowiedzialna za ocenę kwestii związanych z konkurencją i za monitorowanie rynku. Jej działania przyczyniają się, w stosownych przypadkach, do tworzenia miejsc pracy i wspierania wzrostu.

Udostępnij ten post
Uczelnia realizuje projekty
współfinansowane ze środków Unii Europejskiej
Fundusze Europejskie Rzeczpospolita Polska Unia Europejska
Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Ta strona internetowa wykorzystuje ciasteczka (cookies), by polepszyć Twój komfort korzystania z naszej strony. Aby nadal móc korzystać z tej strony, musisz wyrazić zgodę na nasze wykorzystanie tych plików. Sprawdź szczegóły.