DNI OTWARTE ONLINE -30% RABAT NA STUDIA Skorzystaj teraz

Strona główna / News / Cuda nad urną – czyli „Jak sfałszować wybory”?  

Cuda nad urną – czyli „Jak sfałszować wybory”?  

octopus and election
Początek: śr., 28 lis 2018, 16:00

Na ostro, albo w białych rękawiczkach – wybory zawsze próbowano fałszować.

Kiedyś politycy uciekali się do brutalnej siły i zastraszania, było ordynarne dorzucanie głosów do urn albo palenie kart.

Dziś są bardziej wyrafinowane metody wpływania na wynik wyborczy, a cuda nad urną dzieją się zarówno w państwach autorytarnych, jak i całkiem demokratycznych.

Jak to możliwe i jakie są metody? O tym opowie nasz wykładowca dr Piotr Kościński, autor wstrząsającej książki „Jak sfałszować wybory”, w której pokazuje konkretne mechanizmy oszustw na przykładach m.in. Wielkiej Brytanii, Kanady, Ukrainy i Białorusi. Jest również wątek polskich wyborów samorządowych sprzed 4 lat.

Piotr Kościński przez wiele lat był związany z dziennikiem „Rzeczpospolita”, gdzie zajmował się tematyką wschodnią. Był też korespondentem gazety w Kijowie.  W Polskim Instytucie Spraw Międzynarodowych koordynował program Europa Wschodnia i Południowo-Wschodnia.

Zapraszamy na spotkanie z autorem 28 listopada 2018 r. o godz. 16.00 do auli 2A.

Dyskusję poprowadzi dr Juliusz Maliszewski oraz dr Marcin Zaborowski, były szef PISM.

Udostępnij ten post
Uczelnia realizuje projekty
współfinansowane ze środków Unii Europejskiej
Fundusze Europejskie Rzeczpospolita Polska Unia Europejska
Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Ta strona internetowa wykorzystuje ciasteczka (cookies), by polepszyć Twój komfort korzystania z naszej strony. Aby nadal móc korzystać z tej strony, musisz wyrazić zgodę na nasze wykorzystanie tych plików. Sprawdź szczegóły.